Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Obcy bogowie Ukryte bożki życia codziennego

Elizabeth Scalia

Obcy bogowie Ukryte bożki życia codziennego

6.0

(1 ocena) wspólnie z

29,89

 

Wielu współczesnym chrześcijanom wydaje się, że zawarty w pierwszym przykazaniu Dekalogu zakaz oddawania czci cudzym czy obcym bogom zupełnie ich nie dotyczy. Przecież nie jesteśmy bałwochwalcami, nie budujemy posągów Baala ani Asztarte, nie składamy im ofiar. Takie myślenie sprawia, że znajdujemy się w ogromnym niebezpieczeństwie. Nie zauważamy bowiem, że w rzeczywistości każdego dnia oddajemy cześć bożkom, które oddalają nas od prawdziwego Boga o wiele skuteczniej niż pogańskie idole. Jesteśmy dzisiaj w gorszej sytuacji niż starożytni Izraelici, bo nie rozpoznajemy panów, którym bijemy pokłony.

Celem tej książki jest pomóc Ci pozbyć się bożków, które stoją między Tobą i Bogiem. Demaskuje ona najgroźniejsze z nich. Pokazuje, jak to się dzieje, że zwyczajne idee stają się gargantuicznymi bałwanami. Wyjaśnia, jak utrudniają nam one kontakt z Bogiem i dlaczego tak bardzo cenią sobie nasz egocentryzm. Opowiada o czyhających na nas pułapkach, które oddalają nas od Stwórcy oraz sprawiają, że czujemy się zagubieni.

To napisany jasno, w barwny i zajmujący sposób przewodnik dla tych, którzy chcą uwolnić się spod panowania fałszywych bogów i odnaleźć prawdziwą radość i miłość w relacji z żywym Bogiem objawionym w Jezusie Chrystusie.

„Elizabeth Scalia w mistrzowski sposób podchodzi do tematu pierwszego przykazania, które jest zarazem najrzadziej przestrzeganym. Ta książka niesie ważne przesłanie dla współczesnej kultury i jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto szuka Boga w duchu i prawdzie”. ks. Robert Barron, założyciel organizacji Word on Fire Catholic Ministries

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2668-6

Tytuł oryginalny: Strange gods

Liczba stron: 221

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 29,89 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...