Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Od klęski do sukcesu

Bernardo Stamateas

Od klęski do sukcesu

26,57

 

Bernardo Stamateas, autor licznych poradników z dziedziny psychologii, (m.in.: "Toksyczni ludzie", "Toksyczne emocje"), w najnowszej książce, "Owocne porażki", stara się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, żeby przemienić porażkę w sukces. Już na samym początku wygłasza zaskakujące stwierdzenie: porażka nie istnieje. Porażka jest jedynie chwilową sytuacją, nie decyduje o naszym losie, naszej przyszłości. Wszystko jednak zależy od nas samych i od tego, jak się w takiej sytuacji zachowamy. Zostaliśmy stworzeni, aby żyć, a nie wegetować. Wszystkie nasze błędy kryją w sobie zalążki wielkich możliwości. Ważne jest, aby uczyć się na błędach, zapomnieć o szczegółach i iść dalej. Błąd, porażka to nie ściana, to drzwi, które prowadzą do nowych możliwości.
Bernardo Stamateas krok po kroku pokazuje, jak sprostać wyzwaniom, czego unikać - ludzi podważających naszą samoocenę, konfliktów, opieszałości i złych emocji, a bardziej wierzyć w siebie, traktując błąd czy porażkę jako okazję do zdobycia wiedzy. Przytacza przykłady wielu wybitnych osób, zarówno przedsiębiorców, jak naukowców czy sportowców lub aktorów, którzy w początkowym okresie swej kariery ponosili liczne porażki, lecz nie załamywali się, szli dalej i w końcu osiągali spektakularny sukces.
Każdy człowiek ma w sobie wewnętrzną siłę i możliwości pozwalające osiągnąć sukces, jeśli wykaże się wytrwałością i uwolni ukryty potencjał. W tej książce znajdziesz zasady, które pomogą ci przekształcić niepowodzenia w sukcesy, w pomyślne porażki.

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-111-6317-1

Tytuł oryginalny: Fracasos Exitosos

Liczba stron: 332

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...