Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oddziaływanie samorządów gminnych na kształtowanie lokalnych warunków rozwoju. Studium województwa małopolskiego

Badach Elżbieta, Kozielec Anna, Matysik-Pejas Renata, Paluch Łukasz, Satoła Łukasz

Oddziaływanie samorządów gminnych na kształtowanie lokalnych warunków rozwoju. Studium województwa małopolskiego

99,00

 

Prezentowana monografia dzięki szerokiej podbudowie teoretycznej oraz bogatej ilustracji empirycznej stanowi bardzo dobre narzędzie wsparcia procesów zarządzania gminami. Może bowiem zostać wykorzystana zarówno na etapie diagnozy rozwoju gminy, oceny jej potencjału, jak również podczas planowania działań bieżących i strategicznych. Zawarte w niej liczne schematy, wykresy oraz mapy pozwalają czytelnikowi lepiej zrozumieć znaczenie lokalnych uwarunkowań rozwoju gmin, jak również ocenić pozycję konkurencyjną poszczególnych jednostek.

Przeprowadzone rozważania w zakresie kształtowania przez gminy lokalnych uwarunkowań rozwoju, wsparte analizami ekonometrycznymi doprowadziły autorów do oryginalnych i ciekawych wyników badań, które mogą stanowić inspirację dla innych badaczy.

Książka może również być polecana jako pozycja uzupełniająca do kształcenia w ramach przedmiotów, takich jak: finanse lokalne, rozwój lokalny, zarzadzanie w sektorze publicznym, samorząd terytorialny, zarządzanie strategiczne.

Przedstawione do recenzji treści stanowią oryginalne opracowanie o wymiarze poznawczym i aplikacyjnym, dotyczącym istotnej i relatywnie mało zbadanej problematyki łączącej czynniki rozwoju lokalnego z rozwojem na poziomie podstawowych jednostek samorządu terytorialnego. W takim rozumieniu jest to opracowanie unikatowe i stanowiące treści bazowe dla dalszych badań i rozważań w wielu dyscyplinach naukowych, jak i w praktyce funkcjonowania gmin. Nie bez znaczenia dla oceny publikacji pozostaje również wysoki poziom metodyczny i poprawność stosowanych narzędzi analizy.

Dr hab. Artur Kożuch, prof. UPH w Siedlcach

Zespół autorski tworzą pracownicy naukowo-dydaktyczni trzech katedr Wydziału Rolno-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie: Katedry Ekonomii i Gospodarki Żywnościowej, Katedry Zarządzania i Ekonomii Przedsiębiorstw oraz Katedry Statystyki i Polityki Społecznej.

C.H. Beck
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-823-5584-0

Tytuł oryginalny: B

Liczba stron: 203

Format: 16.5x23.8cm

Cena detaliczna: 99,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...