Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Odnowa
6.3

(21 ocen) wspólnie z

27,27

 

KIEDY PRZESZŁOŚĆ WYPRZEDZA PRZYSZŁOŚĆ, JEDYNYM RATUNKIEM JEST ODNOWA.
Czy historia, która swój początek ma w średniowieczu, może zmienić przyszłość?
Czy konstruktorzy i wynalazcy z początków XX wieku, mogą mieć swoich wielkich naśladowców sto lat później? Co łączy mistyczny świat tajnych stowarzyszeń z losami studentki, która chce rozpocząć nowe życie? I czy w końcu można zmienić człowieka tak, aby dusza pozostała, a natura uleciała? Ekscytujący thriller, który łączy tajemnice przeszłości z pragnieniami teraźniejszości. Raz wkraczając w opowiadaną historię, nigdy już nie będzie wiadomo, co w realnym życiu jest prawdą, a co jej cieniem.
Radosny początek wakacji Bogny burzy wiadomość o zaginięciu brata i jego znajomej. Życie młodej dziewczyny niespodziewanie nabiera tempa, a świat biznesu, w który wkracza, okazuje się mroczny i bezwzględny. Pomocną rękę do błądzącej nastolatki wyciągają dziennikarze największej bydgoskiej gazety i razem – w pogoni za prawdą – trafiają na historię, której nigdy nie powinni poznać. Na ich drodze nieoczekiwanie stają wielcy wynalazcy przeszłości na czele z Leonardem da Vinci i Nikolą Teslą. Wielkie pieniądze nie znają jednak kompromisów i o tym bez litości przekonują się bohaterowie. W sieci powiązań – w której nie wiadomo, kto jest kim – pewne jest tylko to, że ruszając w nieznaną podróż, można już z nigdy z niej nie wrócić.
Krzysztof Gawkowski – społecznik i polityk, poseł na Sejm RP. Doktor nauk humanistycznych i wykładowca akademicki. Pasjonat kryminologii i kryminalistyki. Autor powieści Piętno prawdy, Obudzić państwo i Cień przeszłości.

Bookplan.pl
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-960-6810-1

Liczba stron: 336

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...