Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą od okresu płodowego do wieku przedszkolnego

Bożena Żak-Cyran

Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą od okresu płodowego do wieku przedszkolnego

32,90

 

W pierwszych latach życia człowieka, kształtują się podstawy jego dobrego stanu zdrowia. Niezwykle ważny okazuje się nie tylko wpływ pierwszych miesięcy życia, ale także dieta matki podczas ciąży, a nawet sposób odżywiania się obojga rodziców jeszcze przed poczęciem dziecka. Książka stanowi wspaniały przewodnik po zdrowym, zgodnym
z naturą żywieniu najmłodszych dzieci. Książka autorstwa Bożeny Żak-Cyran podaje proste, skuteczne i, co ważne - przyjemne metody wprowadzania tej wiedzy w życie, prowadząc czytelnika od okresu planowania ciąży, poprzez jej trwanie, wczesne dni niemowlęctwa, aż do wieku przedszkolnego. Autorka prezentuje przepisy kulinarne na zdrowe, smaczne i łatwe do przygotowania w domu potrawy, omawiając przy tym tak ważne tematy, jak m.in. sposoby wzmacniania laktacji, prawidłowy przebieg karmienia piersią, przyczyny kolki u niemowląt, wprowadzanie nowych pokarmów, czy nietolerancje i alergie pokarmowe.

Książka zawiera wiele cennych rad dla mam, które chcą świadomie, korzystając z naturalnych, nie przetworzonych przemysłowo produktów spożywczych, zadbać o dobry stan zdrowia swoich dzieci. Chciałabym szczególnie polecić ją przyszłym matkom, zarówno tym w pełni zdrowym, jak i tym, które wg zaleceń lekarza powinny poprawić stan odżywienia swojego organizmu. Zalecenia, które tutaj znajdą, pozwolą im jak najlepiej przygotować się do poczęcia i laktacji.
dr n. chem. Urszula Pytasz
dietetyk z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Galaktyka
Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-757-9193-8

Liczba stron: 224

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 32,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...