Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Origami. Papierowe cudeńka

Grabowska-Piątek Marcelina

Origami. Papierowe cudeńka

32,50

 

To doprawdy niesamowite, co można stworzyć, składając kartkę papieru! Origami. Papierowe cudeńka proponuje 50 twórczych pomysłów na oryginalne a proste do wykonania modele. Wzory ulubionych przez dzieci modeli pogrupowane są tematycznie: dekoracje (na przykład motyl, który porusza skrzydełkami, lub wianki), ozdoby (jak pudełko z papieru, jakże praktyczne do opakowania prezentu, czy róże, którymi można udekorować kapelusz), samoloty (najróżniejsze modele samolotów, które naprawdę latają), zabawki (na przykład pacynki lub kula wodna, która sama się napełnia), zwierzęta (na przykład żaba, która skacze, kiedy naciśnie się na nią palcem). Każda z 50 propozycji omówiona jest na kilku stronach książki (od dwóch do czterech). Wzory przedstawione są w taki sposób, aby dziecko mogło je wykonać nawet bez pomocy rodziców: instrukcje napisane są w sposób klarowny i przystępny, a równocześnie opatrzone zdjęciami i rysunkami ilustrującymi etapy wykonania modeli. Dodatkowo opis wykonania każdego modelu uwieńczono zdjęciem przedstawiającym wykończony produkt.

Książka Origami. Papierowe cudeńka jest doskonałą inicjacją do pasjonującej sztuki uprzestrzenniania papieru. Proponuje dzieciom i ich rodzicom inspirujące pomysły na aktywne, twórcze i poznawcze spędzenie czasu, a równocześnie stanowi gotowe scenariusze na zajęcia plastyczne w przedszkolu czy w szkole podstawowej.

Słowo o autorze: Marcelina Grabowska-Piątek jest artystką, graficzką, ilustratorką i autorką książek rozwijających umiejętności plastyczne i kreatywne myślenie.

Siedmioróg
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-827-9561-5

Liczba stron: 120

Format: 20.5x28.5cm

Cena detaliczna: 65,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...