Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ostatnia podróż

M.K. Root

Ostatnia podróż

7.3

(23 ocen) wspólnie z

21,21

 

POWIEŚĆ FANTASTYCZNO – OBYCZAJOWA DLA MŁODZIEŻY
Niki za dwa dni kończy osiemnaście lat i już wie, że nie chce mieć kolejnych urodzin. Lena nie potrafi odnaleźć się w świecie, który jest za oknem, a także wybrzmiewa z nagłówków portali i z mediów społecznościowych. Gdy obie
podejmują decyzję o samobójstwie, dostają tajemnicze zaproszenie do klubu Epicentrum. Tam wyruszą w swoją ostatnią podróż. Nie mają nic do stracenia, więc decydują się na wyprawę. Co wydarzy się w czasie podróży w nieznane?
Do czego zaprowadzi je spotkanie z zaskakującą postacią Śmierci, mroczną przeszłością i nieodgadnioną przyszłością? Czy rzeczywiście przed podróżą nie miały nic do stracenia?

„Ostatnia Podróż” to skrzyżowanie „Alicji w Krainie Czarów” z motywem wędrówki rodem z „Boskiej komedii” Dantego. To historia o dojrzałości, lęku, wejrzeniu w siebie. Dojrzałości, która rodzi się dopiero wtedy, gdy staramy
się dojrzale zrozumieć konsekwencje naszych niedojrzałych, podejmowanych impulsywnie decyzji. O lęku przed tym, co za linią horyzontu chowa dla nas świat. O wejrzeniu w siebie na tyle mocno, by nie tylko zrozumieć własne emocje,
lecz także przez ich pryzmat dowiedzieć się, jak na co dzień malujemy nimi rzeczywistość innych. Wreszcie, jest to arcyważna historia o tym, jak złe skutki może mieć decyzja wywodząca się z prostej myśli: „Lepiej byłoby beze mnie...”.
Większość ludzi, gdy wypowie się to zdanie przed nimi na głos, łyka powietrze, po czym atakuje serią banałów... „Ostatnia Podróż” to pierwsza, jaką znam, próba skonfrontowania się z myślą „Lepiej byłoby beze mnie”, przeprowadzana
na poważnie; z rozwagą, z pomysłem, czarem, magią, delikatnością i artyzmem.
Maciej Lasota, pisarz

Oficyna 4eM
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-662-4208-1

Liczba stron: 176

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...