Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Paradoks łosia

Antti Tuomainen

Paradoks łosia

32,03

 

Absurdalnie zabawny, chwytający czule za serce i bezlitośnie szargający nerwy – drugi tom trylogii kryminalnej fińskiego pisarza, Anttiego Tuomainena, której skazaną na sukces ekranizację, ze Steve’em Carrellem w roli głównej, przygotowuje Amazon Studios. Starannie uporządkowane życie matematyka ubezpieczeniowego wywraca się do góry nogami, gdy niespodziewanie jest zmuszony zwolnić się z pracy i dziedziczy park przygody… z całą masą towarzyszących temu problemów i perypetii. Matematyk ubezpieczeniowy Henri Koskinen w końcu przywrócił jako taki porządek zarówno w swoim życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jako właściciel Fun-Landii czuje się już znacznie pewniej i właściwie jest o krok od tego, by uznać park przygody za obiecujący biznes, kiedy pojawiają się nowe kłopoty i znów wszystko staje na głowie. Najpierw z przeszłości wyłania się postać mężczyzny, którego obecność nie wróży niczego dobrego, a tuż za nim, w miejsce dotychczasowego dostawcy sprzętu i urządzeń, pojawia się podejrzane trio, stawiające ni stąd ni zowąd nonsensowne i niejasne żądania.
Firma Toy of Finland Ltd. najwyraźniej robi wszystko, by nie sprzedać Henriemu nowej zjeżdżalni, która miała stać się główną atrakcją parku. Jakby tego było mało, związek byłego aktuariusza z artystką Laurą osiąga punkt krytyczny. Aby przetrwać w tym nieprawdopodobnym chaosie, Henri musi dokonać ponownych – bardzo ryzykownych – kalkulacji, zanim będzie za późno... Tuomainen, najinteligentniejszy – i najzabawniejszy – pisarz Finlandii, od wielu lat okupuje szczyt tamtejszych listy bestsellerów. Autora nominowano do wielu prestiżowych europejskich nagród, m.in. Szklanego Klucza, CWA International Dagger, Prix du Polar Européen oraz Last Laugh Award. Jego Mała Syberia została uznana przez „The Times” za jedną z najlepszych książek ostatnich pięciu lat, otrzymała też Nagrodę Petrona jako najlepsza skandynawska powieść kryminalna 2020 roku. Tuomainen to najzabawniejszy pisarz w Europie! „The Times” Zwięzły, mrożący krew w żyłach i po ludzku ciepły. A w naszych niepewnych czasach aktuariusz może okazać się bohaterem idealnym! Chris Brookmyre, szkocki powieściopisarz Godne Nabokova połączenie thrillera z czarną komedią. „The Telegraph”: książka roku Najzabawniejszy pisarz w Europie i jeden z najlepszych. Jego proza ma walory poezji i piękny rytm… oryginalne i błyskotliwie opowiedziana historia. Helen FitzGerald, bestsellerowa powieściopisarka i scenarzystka Brytyjskim czytelnikom może się wydawać, że wiedzą, czego się spodziewać po nordyckim kryminale noir: udręczonego detektywa, ponurej scenerii i brutalnej zbrodni, która wstrząsa małą społecznością. Fiński autor kryminałów Antti Tuomainen stawia to wszystko na głowie... „Guardian” Antti Tuomainen wywraca do góry nogami stereotypowe wyobrażenie o pozbawionym humoru ponurym skandynawskim kryminale noir. Mroczny, trzymający w napięciu i… przezabawny! Tuomainen to Carl Hiaasen fiordów. Martyn Waites, brytyjski autor kryminałów i horrorów Tuomainen to najcenniejszy towar eksportowy Finlandii. M.J. Arlidge, brytyjski autor kryminałów i scenarzysta telewizyjny Czytając o straszliwych zbrodniach, nie oczekujesz raczej, że rozbawią cię do łez, ale tego właśnie możesz się spodziewać, biorąc do ręki jeden z dziwnych i oszałamiających thrillerów Tuomainena. „New York Times” Tuomainen znalazł swoją genialną niszę w chłodnych tundrach północy. „Daily Express”

Albatros
Oprawa miękka

ISBN: 9788383611181

Liczba stron: 416

Albatros

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 45,90 zł

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...