Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Parkinson Poradnik dla pacjentów i ich bliskich

Iwona Schymalla

Parkinson Poradnik dla pacjentów i ich bliskich

8.6

(7 ocen) wspólnie z

39,99

 

Twoje ruchy spowalniają. Ulatnia się dobry nastrój. Powoli tracisz samodzielność. Coraz częściej myślisz o swojej chorobie. Ucieka z ciebie energia. Taki właśnie jest parkinson. Wymagający, pochłaniający, nie tylko pacjenta, ale także jego rodzinę.
Leczenie choroby Parkinsona zaczyna się dopiero, gdy zaczyna być widoczna. Trzeba podjąć próby opanowania jej postępów. Wszystko, co do tej pory nie sprawiało choremu problemu - utrzymanie samodzielności, snu, kontaktu z bliskimi - wymaga nie lada wysiłku. Współczesne leczenie to połączenie działania wielu specjalistów: neurologa, psychiatry, fizjoterapeuty, neurochirurga, psychologa. Podejście to jest koniecznością, Parkinson zaburza bowiem funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Niestety w Polsce ta konieczność jest rzadkością, luksusem dostępnym tylko nielicznym. Dlatego też Iwona Schymalla, dziennikarka zajmująca się zdrowiem, w imieniu pacjentów i ich rodzin zadała nurtujące ich pytania specjalistom, a odpowiedzi spisała w przewodniku.

Porady ekspertów *** Nowe terapie *** Dieta *** Historie chorych i ich opiekunów
Książka wydana we współpracy z Fundacją Parkinsona

Gdy choroba Parkinsona jest rozpoznawana, już 50-60 proc. neuronów, czyli komórek w śródmózgowiu, które produkują dopaminę, jest zniszczonych. Dlatego nowoczesne strategie leczenia polegają na tym, żeby jak najszybciej wyodrębnić grupy ryzyka i rozpocząć leczenie, kiedy chory ma jeszcze bardzo minimalne objawy.
Prof. dr hab. n. med. Jarosław Sławek, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

Jakość życia jest coraz bardziej wskazywana jako jeden z głównych celów leczenia. Żeby nie tylko się koncentrować na objawach neurologicznych, nie tylko na objawach psychiatrycznych, tylko, żeby zająć się tym co jest dla człowieka najważniejsze, żeby on ze swojego życia był zadowolony.
Prof. nadzw. Adam Wichniak, psychiatra

Agora
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-2808-9

Liczba stron: 192

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Autorka opowiada o książce

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...