Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podpalacze książek Tom 1 Mój brat strażnik

Marine Carteron

Podpalacze książek Tom 1 Mój brat strażnik

7.3

(88 ocen) wspólnie z

21,59

 

Pierwszy tom trylogii.
Znakomicie napisana książka akcji dla młodzieży o braterstwie, przyjaźni, miłości i książkach, które od wieków są atrybutem wiedzy ale i źródłem odwiecznego konfliktu dobra ze złem. Lekkość pióra autorki, a w ślad za nim tłumacza pozwalają na lekturę wartką i przepełnioną elementami młodzieńczego humoru.
August Mars ma 14 lat, odwagę w sercu i dystans do otaczającej rzeczywistości. Jego młodsza siostra Cezaryna ma fotograficzną pamięć i genialnie liczy. Ich ojciec - kustosz we francuskiej Bibliotece Narodowej -ginie w tajemniczych okolicznościach. Rodzeństwo wraz z mamą przeprowadza się z Paryża do dziadków, mieszkających w dawnej posiadłości templariuszy. Tam dowiadują się, że należą do niezwykłej rodziny, od wieków sprawującej pieczę nad zapisaną w książkach całą mądrością świata. Ich los jest zagrożony.
Trylogia Podpalacze książek przeniesie Was w świat konfliktu mogącego zniszczyć ludzkość. Na szczęście August i Cezaryna dysponują bronią, która może zapewnić im zwycięstwo: poczuciem humoru i chęcią działania!

Marine Carteron urodziła się w 1972 roku we Francji. Studiowała historię sztuki oraz archeologię. Obecnie mieszka w regionie Rodan-Alpy i pracuje jako nauczycielka. Lubi życie rodzinne. Podpalacze książek są jej debiutem powieściowym, który we Francji szybko stał się bestsellerem.
Patronat: Lubię czytać, Ryms.

Wytwórnia
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-640-1112-2

Tytuł oryginalny: Les Autodafeurs 1. Mon frere est un gardien

Liczba stron: 328

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...