Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podróże po Mazowszu

Herz Lechosław

Podróże po Mazowszu

6.8

(12 ocen) wspólnie z

44,90

 

Opowieść o Mazowszu – prawdziwie magicznej ziemi pośrodku Polski. To książka do czytania, od której oderwać się nie można. Są w niej gawędy o miejscowościach i miejscach znanych i takich, o których nie wie się nic albo niewiele: o rzeźbionych cudach z mazowieckiej prowincji, o legendach i podaniach, urokliwych wioskach, małych, prowincjonalnych miastach, miasteczkach, o Żelazowej Woli Fryderyka Chopina i Lipcach Władysława Reymonta, ale i o małej Ponikwi, o dużym Płocku, ale i o niewielkim Wyszogrodzie, o torfowiskach Całowania i Czarciego Dołu oraz leśnych uroczyskach puszcz mazowieckich, o ludziach sławnych i zwyczajnych, sporo jest w tym wszystkim historii... Lechosław Herz Z pochodzenia Galicjusz, od blisko pół wieku mieszka i pracuje w Warszawie. Z zawodu aktor, najdłużej i najserdeczniej związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, z zamiłowania krajoznawca, regionalista, przyrodnik, podróżnik, publicysta, autor kilkuset artykułów i esejów, wielu przewodników i albumów o szeroko rozumianym krajoznawstwie. Szczególną popularnością cieszyły się jego przewodniki po Puszczy Kampinoskiej (kilka wydań), seria przewodników z cyklu „Podwarszawskie szlaki piesze”, przewodniki Mazowsze oraz Tatry i Podtatrze a także kilka krajoznawczych „przewodników dla dociekliwych”, między innymi Puszcza Kamieniecka i Biała, Chojnowski Park Krajobrazowy, Bolimowski Park Krajobrazowy. Tom esejów i opowieści krajoznawczych Wardęga. Opowieści z pobocza drogi (Iskry 2010), po części o charakterze autobiograficznym zdobył Nagrodę Magellana – najlepsza książka podróżnicza roku 2011. Jego kontynuacja – książka Klangor i fanfary (Iskry 2012) – została wyróżniona w konkursie „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” na najlepsze publikacje turystyczne 2012 roku.

Iskry
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-244-0451-3

Liczba stron: 388

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...