Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Programowanie w asp net core

Programowanie w asp net core

5.0

(1 ocena) wspólnie z

54,78

 


Kompletny podręcznik budowania wysokiej jakości rozwiązań przy użyciu ASP.NET Core
Programowanie w ASP.NET Core to wyczerpujący podręcznik praktycznego tworzenia aplikacji WWW przy użyciu nowej platformy ASP.NET Core firmy Microsoft. Autor Dino Esposito (Microsoft MVP) przedstawia sprawdzone techniki oraz dobrze opracowany kod przykładowy, pokazując rozwiązywanie rzeczywistych problemów przy użyciu ASP.NET Core. Prowadzi czytelnika przez korzystanie ze wszystkich kluczowych technologii ASP.NET Core. Dokładnie omawia możliwości wieloplatformowe ASP.NET Core oraz zmiany w stosunku do wcześniejszych wersji ASP.NET, ale nie poprzestaje na tym: oferuje kompletną ścieżkę edukacyjną każdemu programiście, który chce budować rozwiązania produkcyjne, w tym roz-wiązania specyficzne dla urządzeń mobilnych.
Dowiedz się, jak:
• Tworzyć nowe projekty i zrozumieć ich strukturę
• Wykorzystać znany model aplikacyjny MVC w ASP.NET Core
• Pisać kod klas kontrolerów, obsługujący wszystkie etapy przetwarzania żądań
• Generować kod HTML z kontrolerów lub bezpośrednio poprzez strony Razor
• Opanować język Razor do szybkiego definiowania układów widoków HTML
• Radzić sobie z problemami związanymi z globalnymi danymi konfiguracyjnymi, obsługą błędów i wyjątków, projektowaniem klas kontrolerów oraz wstrzykiwaniem zależności
• Zabezpieczać aplikacje ASP.NET Core przy pomocy uwierzytelniania użytkowników oraz autoryzacyjnych interfejsów API opartych na zasadach
• Projektować wydajny dostęp do danych i wybierać odpowiednie opcje odczytywania i zapisywania danych
• Budować interfejsy Web API oparte na ASP.NET Core i zwracające JSON, XML lub inne rodzaje danych
• Wykorzystywać wiązanie danych do programowego aktualizowania składników wizualnych świeżymi informacjami
• Budować przyjazne widoki WWW dla systemów iOS i Android
• Zapoznać się z radykalnie nowym środowiskiem uruchomieniowym ASP.NET Core oraz infrastrukturą wstrzykiwania zależności


Dino Esposito jest cyfrowym strategiem w firmie BaxEnergy, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania sterującego wszelkimi działaniami elektrowni. Dino napisał ponad 20 książek i 1000 artykułów w swojej 25-letniej karierze, a powszechnie uważa się, że jego książki i artykuły pomogły w zawodowym rozwoju wielu tysiącom programistów i architektów .NET na całym świecie. Dino zaczął jako programista C w roku 1992 i był świadkiem debiutu .NET, rozwoju i wycofania Silverlight oraz wzlotów i upadków różnych wzorców architektonicznych. Można się z nim skontaktować pod adresem http://youbiquitous.net.

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

Data pierwszego wydania:
2018-10-24

ISBN: 978-83-7541-364-9

Liczba stron: 430

Format: 17.0x23.0cm

Cena detaliczna: 98,70 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...