Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Proroctwo o Antychryście

Fanzaga Livio

Proroctwo o Antychryście

6.7

(3 oceny) wspólnie z

29,90

 

Kim jest owa tajemnicza postać zapowiedziana w biblijnej księdze Apokalipsy? Czy żyjemy już w czasach Antychrysta, czy to w naszym pokoleniu narodzi się osoba, którą można by tak nazwać? Ojciec Livio Fanzaga prowadzi nas od sensacyjnych wyobrażeń ku biblijnej prawdzie zgodnej z nauczaniem Kościoła. Aby przybliżyć rozumienie postaci Antychrysta, sięga do objawień mistyków i świętych, korzysta z nauczania papieży, a także ze współczesnych objawień maryjnych, w których Antychryst często jest wzmiankowany.

Wedle nich Chrystus i Jego Matka przygotowują ludzkość na ostateczną bitwę z Ojcem Kłamstwa. I choć jej wynik ostatecznie został przypieczętowany przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, Smok apokaliptyczny z nienawiści do Boga i tego, co zostało przez Niego stworzone, czyni nieustanne starania, aby zniszczyć ludzkość, prowadząc ją do samozagłady. Ostanie wieki – pełne wojen, zbrodniczych ideologii i prześladowań Kościoła – wyraźnie pokazują, że czas ostatecznego starcia już się zaczął i trwać będzie aż do powtórnego przyjścia Chrystusa.

Celem tej książki jest pobudzenie wierzących do większej ufności w zwycięstwo Jezusa Chrystusa, do dostrzegania znaków czasu i odczytywania ich w świetle wiary, oraz odważnego demaskowania działań tych ludzi, którzy stają się mniej lub bardziej świadomymi narzędziami w rękach Antychrysta, który poprzez swoich reprezentantów próbuje zniszczyć dzieło Boże.

Esprit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-636-2135-3

Tytuł oryginalny: Profezie sull Anticristo

Liczba stron: 316

Format: 20.4x14.6

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...