Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przewlekły ból Terapia poznawczo-behawioralna. Podręcznik terapeuty

Otis John D.

Przewlekły ból Terapia poznawczo-behawioralna. Podręcznik terapeuty

7.0

(1 ocena) wspólnie z

34,90

 

Przewodnik dla terapeutów prezentujący oparty na dowodach program poznawczo-behawioralnej terapii osób zmagających się z przewlekłym bólem.

Program terapeutyczny składa się z jedenastu sesji, z których każda jest poświęcona opanowaniu przez pacjenta nowej umiejętności pomocnej w radzeniu sobie z bólem. Poszczególne techniki, między innymi trening relaksacyjny, restrukturyzację poznawczą i strategie radzenia sobie ze stresem, zaprezentowano w formie optymalnie dostosowanej do specyficznych potrzeb tej grupy pacjentów. Rozdziały poświęcone kolejnym sesjom zawierają: plan spotkania, listę tematów do omówienia z pacjentem, potrzebne formularze, materiały psychoedukacyjne, wskazówki dotyczące stosowania omawianych technik oraz propozycje zadań do wykonania między sesjami. Niniejszy program może być wykorzystywany w terapii grupowej. Pozwala on poprawić jakość życia pacjentów i zmniejszyć ich zależność od interwencji czysto medycznych.

Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik pacjenta, który zawiera informacje teoretyczne na temat przewlekłego bólu, przegląd umiejętności, jakich nabywa się w trakcie terapii, oraz ćwiczenia do wykonywania w domu.

Przewlekły ból zmienia wszystko. Pacjentom jest trudno angażować się w pracę i zabawę, myśleć o przyjemnościach. Zmienia się sposób patrzenia na świat. Pojawiają się negatywne myśli i trudne emocje. Zamiast świadomie korzystać z życia, pacjenci zamykają się w kokonie przewlekłego cierpienia.
"Przewlekły ból. Terapia poznawczo-behawioralna" to konkretny pomysł na terapię osoby, która doświadcza cierpienia fizycznego. Autor podpowiada, jak pracować z pacjentem, żeby porzucił przekonanie o własnej bezradności i mniej koncentrował się na ograniczeniu swojej sprawności. Udziela wskazówek, jak pomimo przeżywanego bólu ponownie przejąć kontrolę nad własnym życiem i wrócić do porzuconych przyjemnych zajęć.
dr n. med. Monika Szaniawska
psychoterapeuta i superwizor PTTPiB

GWP
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-9766-2

Liczba stron: 144

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...