Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Punktowce dla klas 4-6

Grochowalska Marzenna

Punktowce dla klas 4-6

12,79

 


Notes z wyrywanymi kartkami zawierający zadania doskonalące umiejętność rysowania figur w przestrzeni dwuwymiarowej, a także wyobraźnię przestrzenną.

W każdym notesie zadania ułożone są tematycznie i mają różny stopień trudności. Ułatwia to indywidualizację procesu nauczania − nauczyciel może każdemu uczniowi przygotować szybko zestaw ćwiczeń rysunkowych wymagających zastosowania wiedzy o własnościach figur na płaszczyźnie, zastosowania twierdzenia Pitagorasa, ale także rozwijających wyobraźnię geometryczną jako taką. Ważnym atutem Punktowców jest wykonywanie rysunków zarówno na siatce kwadratowej (polecanej w podstawie programowej), jak i na siatce trójkątnej. Zaletą siatek jest umożliwienie rysującemu korzystania z własności kwadratu i trójkąta równobocznego.

Forma notesu z wyrywanymi kartkami może być sporym ułatwieniem zwłaszcza dla uczniów, którzy mają problemy z wykonywaniem dłuższych prac. Uczeń może dostawać od swojego nauczyciela do zrobienia po prostu jedną stronę notesu (co oznacza 1−2 zadania). Ponadto po wykonaniu zadania może porównać z innymi uczniami swoje rozwiązania, dyskutować o ich poprawności, wkleić kartkę do zeszytu jako formę notatki z lekcji i dopisać wypracowane wspólnie wnioski oraz spostrzeżenia.

Punktowce można wykorzystać:
- w pracy na lekcji – mogą stanowić pretekst do rozważań na temat własności figur lub różnorodności rozwiązań,
- jako forma pracy domowej,
- w czasie zajęć dodatkowych,
- jako materiał dla rodziców do pracy z dzieckiem w domu.

Dostępne są także Punktowce dla uczniów klas 1–2, 3–4 oraz 7–8

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8118-358-1

Liczba stron: 32

Cena detaliczna: 13,10 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...