Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Purpurowe gniazdo

Kraczkowska Bożena

Purpurowe gniazdo

8.3

(24 ocen) wspólnie z

33,00

 

Gdy Święty Mikołaj, znudzony dotychczasowym życiem, bierze urlop i znika w Zamrożonym Lesie, jego przyjaciele – królik Chrupuś, renifer Ramon i mały troll Trolek natychmiast organizują poszukiwania. W drodze bohaterowie zaprzyjaźniają się z leśnymi zwierzętami i dowiadują się od nich, dlaczego Zamrożony Las jest niemy. Okazuje się, że to sprawka Pięknej Zimy, która uwięziła w tajemnym miejscu wszystkie ptaki świata.

Nasi bohaterowie muszą teraz zmierzyć się z podwójnym wyzwaniem – odnaleźć Świętego Mikołaja i uwolnić ptaki. Czy im się to uda? Mamy nadzieję, że tak. W przeciwnym razie dzieci na całym świecie nie dostaną prezentów, a lasy pozostaną nieme na wieki.


Każdego roku Święty Mikołaj odwiedza mój dom. Święta Bożego Narodzenia bez Niego? To niemożliwe! Ciepło, dobro, miłość, przyjaźń, smaki, zapachy... wszystko tu jest. “Purpurowe Gniazdo" to mądra, pełna kolorów opowieść. Mmm..., a jak by te obrazy przenieść na scenę? Przeczytajcie tę książkę, polecam.
Iwona Pavlović (tancerka, choreograf, reżyser)

Kiedy Święty Mikołaj chce się wybierać na urlop, kiedy nie chce zajmować się prezentami, zaczyna się robić niebezpiecznie. Wiem, że coraz trudniej wierzyć w Mikołaja. Ja wierzę. Jeśli chcecie, żeby mimo wszystko do Was przyszedł – przeczytajcie tę książeczkę. Ja przeczytałem. Do mnie przyjdzie.
Wojciech Malajkat (aktor, reżyser, dyrektor warszawskiego teatru “Syrena”)

Novae Res
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-772-2990-3

Liczba stron: 126

Format: 150x210mm

Cena detaliczna: 33,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...