Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rodzinna karuzela. Terapia rodzin bez tajemnic

Augustus Y. Napier, Carl Whitaker

Rodzinna karuzela. Terapia rodzin bez tajemnic

22,72

 

Autentyczna historia rodziny Brice'ów.
Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami gabinetu psychoterapeuty?

Rodzina Brice'ów ma ogromny problem. Nastoletnia Claudia buntuje się przeciwko rodzicom, urządza awantury, nie wraca na noc do domu i miewa myśli samobójcze. W trakcie terapii okazuje się jednak, że problemy Claudii to zaledwie wierzchołek góry lodowej, a sedno rodzinnego konfliktu jest zupełnie gdzie indziej. Czy Brice'om uda się przezwyciężyć narastający konflikt?
Wiele rodzin boryka się z podobnymi problemami. Jak sobie z nimi radzić? Jak uzdrowić wzajemne relacje i zażegnać wojnę domową? Kryzys jest etapem wpisanym w życie każdej rodziny. Nazbyt często, z braku czasu czy w imię świętego spokoju odkładamy rozwiązanie problemów „na później”. Aż w końcu dochodzi do sytuacji patowej, kiedy dialog przestaje być możliwy. Wtedy pozostają dwie drogi: separacja lub podjęcie wyzwania jakim jest psychoterapia.
Rodzinna karuzela jest autentyczną historią terapii rodziny Brice'ów, którzy zgłosili się do wybitnego terapeuty rodzinnego Carla Whitakera oraz jego współpracownika, narratora opowieści, Augustusa Napiera. Sesja po sesji mamy szansę podglądać zmagania, trudności, ale i postępy Davida, Carolyn, Dona, Claudii i Laury. To fascynująca lektura, która wciąga niczym ulubiony serial, pozwalając czytelnikom zżyć się z Brice'ami, poznać ich kłopoty, szczegóły życia prywatnego, rozpoznać mechanizmy tak scalające, jak i rozkładające rodzinę od środka.
Na polskim rynku nie było dotąd książki w taki sposób łączącej wiedzę o terapii rodzin z kapitalną, emocjonująca powieścią.
To obowiązkowa lektura dla każdego kto miał, ma lub będzie miał rodzinę.

Augustus Y. Napier urodził się w roku 1938. Ukończył Wesleyan University, gdzie zdobył dyplom z literatury angielskiej. Psychoterapią zainteresował się pod wpływem osobistych doświadczeń, a następnie zrobił doktorat z psychologii klinicznej. Podczas stażu na psychiatrii poznał dr Whitakera i nawiązał z nim współpracę jako student i koterapeuta. Wówczas zrodził się w nim pomysł napisania niniejszej książki. Obecnie kieruje instytutem The Family Workshop, prowadzącym szkolenia w terapii rodzin w Atlancie w stanie Georgia.

Carl A. Whitaker urodził się w roku 1912. Ukończył studia magisterskie na Syracuse University w roku 1936. Po rezydenturze na ginekologii, jego zainteresowania zwróciły się w kierunku psychiatrii. W roku 1965 został profesorem psychiatrii na University of Wisconsin Medical School. Jest uważany za założyciela nurtu symbolicznego w terapii rodzin. Państwo Carl i Muriel Whitakerowie mieli szóstkę dzieci i jedenaścioro wnucząt. Carl Whitaker zmarł w 1995 roku.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2006-06-09

ISBN: 83-240-0707-5

Opracowanie graficzne
Anna Kaszuba-Dębska

Tytuł oryginalny: The Family Crucible

Liczba stron: 300

Znak

Format: 145 x 205 mm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Cierpisz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...