Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rodzinna matematyka łamigłówki które rozwijają i bawią

Łyczek Kamila

Rodzinna matematyka łamigłówki które rozwijają i bawią

59,00

 

Rodzinna matematyka. Łamigłówki, które rozwijają i bawią to wspaniale ilustrowana książka dla tandemu partnerskiego dziecko – rodzic.

Próżno w niej szukać prostego dodawania czy nudnych słupków. Zawiera natomiast wszystko, co jest istotą matematyki: porównywanie, porządkowanie, analizowanie, logiczne myślenie, uogólnianie, precyzyjne opisywanie i wiele innych umiejętności, które warto w dziecku pielęgnować i rozwijać.

Książka zawiera 124 zadania, każde z podpowiedzią dla rodzica oraz informacją o stopniu trudności i orientacyjnym czasie rozwiązania ułatwiającym zaplanowanie zabawy.

Została napisana z myślą o rodzicach dzieci w wieku 5-10 lat, którzy chcą spędzać z dziećmi czas wartościowo. Umożliwia im ona wspólne rozwiązywanie łamigłówek matematycznych, uczących dzieci koncepcji matematycznych inaczej niż w szkole – poprzez przykłady i zadania inspirujące do szukania matematycznych tropów w otaczającym świecie.

Rodzic w książce otrzymuje również cenne wskazówki na temat jego roli w rozwiązywaniu zadań, aby uczyć dziecko, ale nie robić za nie.

Zadania skonstruowane są tak, żeby nauczyć dzieci samodzielnego myślenia, przyswoić znacznie szerszy program niż w szkole, przygotować do rozwiązywania problemów niestandardowych, nieomawianych w szkole, co daje im możliwość wzięcia udziału w konkursach matematycznych i olimpiadach.

Dorosły również, bez względu na wykształcenie, rozsmakuje się w tych zadaniach. Stawiają one bowiem wyzwania wyobraźni, pobudzają ciekawość oraz pozwalają poczuć radość z osiągniecia celu, jakim jest rozwiązanie.

Życzymy niesamowitych matematycznych przygód!

PWN
Oprawa miękka

Wydanie: 2

Data pierwszego wydania:
2018-08-22

ISBN: 978-83-01-20064-0

Liczba stron: 168

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...