Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Róża na tropie. Zagadka ekspresu polarnego

Hannah Peck

Róża na tropie. Zagadka ekspresu polarnego

8.8

(17 ocen) wspólnie z

19,94

 

Seria detektywistyczna dla dzieci, która trzyma w napięciu do ostatniej strony!

Wraz z małą reporterką Różą i jej mysim przyjaciele Rupertem wejdźcie do świata pełnego zagadek, tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie dajcie się zwieść pozorom i tajemniczym postaciom. Miejcie oczy dookoła głowy. Nim się obejrzycie, czeka na was przyprawiająca o dreszcze przygoda!

Róża i jej mysi wspólnik Rupert jadą pociągiem w odwiedziny do mamy dziewczynki, która pracuje w Arktyce. Ale gdy tylko pociąg odjeżdża, zaczynają dziać się tajemnicze rzeczy. Ktoś kradnie paczkę orzeszków imbirowych, kolekcja trofeów gimnastycznych przepada bez śladu, a pewne starożytne zwoje znikają… Współpasażerka Róży i Ruperta, elegancka Madame Maude, wydaje się najbardziej prawdopodobną podejrzaną, dopóki zaskakujący – i smakowity – zwrot akcji nie postawi całego śledztwa na głowie!

„Różna na tropie” to najnowsza seria detektywistyczna autorstwa Hanny Peck – brytyjskiej autorki i ilustratorki, która w swoich książkach tworzy świat pełen niespodzianek! Na wszystkich młodych czytelników czeka najlepsza książkowa przygoda z wartką akcją i nietuzinkowymi bohaterami w roli głównej.

Książki z tej serii idealnie sprawdzą się do pierwszego samodzielnego czytania, a to wszystko dzięki odpowiedniej ilości tekstu na stronie, dużej czcionce oraz wspaniałym ilustracjom, które z pewnością umilą czytanie i jeszcze bardziej rozbudzą dziecięcą wyobraźnię.

Świetlik
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-832-1364-4

Liczba stron: 160

Świetlik

Format: 125x165mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...