Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rzym to ja

63,89

 

Po Juliuszu Cezarze świat już nigdy nie był taki sam.

Starożytny Rzym. Namiestnik Macedonii Dolabella zostaje oskarżony o korupcję. Mając po swojej stronie skład sędziowski i najlepszych obrońców, jest pewny wygranej. Nikt nie chce oskarżać w tym procesie... Wreszcie na scenę wkracza młody śmiałek: Gajusz Juliusz Cezar.

Pierwszy tom fascynującej serii o niezwykłym człowieku, który zmienił bieg historii.



Posteguillo czerpie z najlepszych wzorców powieści historycznej. Rzym to ja wciągnie zarówno tych, którzy kochają epickie historie, jak i tych, którzy doceniają dobrze opowiedziane dramaty. Spektakularna powieść.

WOJCIECH SZOT, „Gazeta Wyborcza”



Hiszpańscy pisarze mają dar opowiadania pięknych historii. Pochodzący z Walencji Santiago Posteguillo jest na dodatek wielkim znawcą starożytnego Rzymu. Długo przygotowywał się do napisania swojego opus magnum – serii powieści o życiu Juliusza Cezara. Rzym to ja to wspaniała powieść. Ma monumentalny rozmach, nieprzewidywalne zwroty akcji, intrygi i walkę. Walkę z rywalami, walkę z przeciwnościami, walkę o władzę, walkę o przejście do historii. To literatura w najlepszym wydaniu. Z nieskrywaną dumą prezentuję więc najlepiej sprzedającą się powieść w Hiszpanii w 2022 roku.

SZYMON LANGOWSKI, wydawca imprintu HI:STORY

HI:STORY
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-813-5347-2

Liczba stron: 656

HI:STORY

Format: 150 x 230mm

Cena detaliczna: 89,99 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Sosnowska

Rok wydania: 2023

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...