Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sierpień i Picasso

Sierpień i Picasso

15,86

 

W najwyższym stopniu
wzniesień chwili
ciszą otuloną
myśli złote w głosie
czasów dłuższych oczekiwań na jedności
trwałych pragnień co najintensywniej
podprogowo przechodzące
w całość wierszem coraz jaśniej
tworzą…
jak w tytule.

11.05.2023

Ponieważ Sztuką… co za tym idzie –
jedno jest klasyką, inaczej w formie to nowością,
i tak mało czasu…
Poczytaj wiersze. Mały tomik,
bo przecież kochamy życie,
a jest w nim coś, co się zwie…
Wspólne odczucie i radość z tego, co jest cudem.


Maciej Krzysztof Bochnak to 28-latek pochodzący z północnej części Podhala. „Sierpień i Picasso” to jego literacki debiut i jednocześnie utrwalenie pamięci. Wiersze pisze od dzieciństwa (od 2004/2005 roku). Bardzo lubi poezję, inspiruje się malarstwem, uwielbia wędrówki po górach, podróże i dąży do zdobywania literackich szlifów.
„Sierpień i Picasso” to tomik nawiązujący do twórczości Pabla Picassa, a także innych malarzy, np. Vincenta van Gogha. Te nawiązania przejawiają się w dziecinnej szczerości, prostocie, a także unikatowości i tajemniczości z pozoru nieskomplikowanego, a jednocześnie złożonego w kwestii przenośni stylu twórczego…

Warszawska Firma Wydawnicza
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788380113039

Liczba stron: 66

Format: 14.4x20.6cm

Cena detaliczna: 22,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...