Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Silverview

John Carré

Silverview

6.4

(67 ocen) wspólnie z

24,24

 

„Jak to się dobrze czyta! To jak dźwięk trąbki, który przeszywa nas do kości i do bólu. Bo John le Carré nie tylko żegna się ze światem świetną powieścią. On ostrzega”. –The Washington Post. Julian Lawndsley porzucił intratną posadę w londyńskim City, by cieszyć się znacznie prostszym życiem właściciela księgarni w nadmorskim, angielskim miasteczku. Niestety po kilku miesiącach spokój Juliana zakłóca Edward, tajemniczy Polak, emigrant mieszkający w Silverview, wielkiej willi na skraju miasteczka. Edward trochę za dużo wie o rodzinnej historii Juliana i za bardzo interesuje się jego skromną księgarnią. Tymczasem w Londynie pewien wysoko postawiony pracownik wywiadu brytyjskiego otrzymuje list z ostrzeżeniem o niebezpiecznym przecieku informacji. Śledztwo sprowadza go do tego samego spokojnego miasteczka nad morzem… „Le Carré był często uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy tworzących po drugiej wojnie światowej. Nie tylko pisarzy w jego ulubionym gatunku – pisarzy w ogóle. Choć powtarzano nam do znudzenia, że „wykraczał poza ramy powieści szpiegowskiej”, prawda jest nieco inna: on po prostu wzniósł ją na zupełnie nowy poziom. Jego łabędzi śpiew, Silverview, to dzieło, które w sposób doskonały buduje atmosferę moralnej dwuznaczności”. - –The New York Times Book Review

Sonia Draga
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-823-0445-9

Tytuł oryginalny: Silverview

Liczba stron: 232

Format: 12.3x19.5cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...