Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Siły powietrzne świata Od 1990 do dziś

Cooper Tom

Siły powietrzne świata Od 1990 do dziś

7.7

(3 oceny) wspólnie z

29,90

 

Dokładny obraz jednostek lotnictwa wojskowego sił powietrznych z całego świata. Schematy organizacyjne, plany oraz listy baz lotniczych.
Ponad 200 dokładnych barwnych ilustracji oraz szczegółowe dane techniczne każdego samolotu będącego na wyposażeniu sił powietrznych.
Autorytatywny przewodnik po świecie współczesnych samolotów wojskowych niezbędny dla każdego modelarza oraz interesujących się lotnictwem po II wojnie światowej.

Siły powietrzne świata to bogato ilustrowany przewodnik do identyfikacji samolotów bojowych. Obszernie i z doskonałą znajomością tematu omawia wyposażenie i organizację sił powietrznych całego świata.
Przewodnik został podzielony według krajów, rodzajów sił zbrojnych oraz jednostek. Opisano zadania poszczególnych jednostek, typy używanych samolotów oraz oznaczenia, zarówno przynależne danej eskadrze, jak i indywidualne.
Przedstawiono tu cały wachlarz typów samolotów bojowych, od licznych wariantów amerykańskiego F-16 i C-130, poprzez rosyjskie „konie robocze” współczesnych sił powietrznych Su-25 i MiG-21, do rzadkich typów jak chiński J-10 czy francuski Rafale. Przedstawiono dane techniczne samolotów oraz opisy i miejsca stacjonowania poszczególnych jednostek.
Na ponad 200 specjalnie zamówionych do tego wydawnictwa kolorowych rysunkach przedstawiono samoloty wsparcia oraz rozpoznania, myśliwce i samoloty szturmowe. To cenne źródło wiedzy dla modelarzy lotniczych oraz wszystkich zainteresowanych współczesnymi samolotami wojskowymi.

Thomas Newdick jest znanym autorem i redaktorem zajmującym się tematyką lotnictwa wojskowego oraz obronności. Napisał liczne artykuły do wielu specjalistycznych publikacji i magazynów, w których przedstawił oraz zanalizował historię lotnictwa wojskowego i cywilnego w XX wieku. Napisał wiele artykułów, m.in do publikacji Encyklopedia Wojskowych Samolotów Odrzutowych. Jest autorem regularnie publikującym w magazynach „Combat Aircraft”, „Aircraft Ilustrated” oraz wielu innych. Należy do zespołów redakcyjnych wydawnictw Guideline Publications oraz Aeroplane. Mieszka w Berlinie.
Tom Cooper, autor kolorowych ilustracji, jest historykiem oraz dziennikarzem zajmującym się lotnictwem wojskowym. Specjalista od sił powietrznych krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Jest autorem ośmiu książek oraz ponad 100 artykułów związanych z tymi tematami. Zilustrował wiele innych publikacji. Na stałe współpracuje z magazynami „Combat Aircraft” oraz „Fana de l`Aviation”. Należy do zespołu redakcyjnego Fliegerrevue. Mieszka w Wiedniu.

Vesper
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-773-1036-6

Tytuł oryginalny: The Essential Aircraft Identification Guide: Modern Military Airpower

Liczba stron: 192

Format: 195x245mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...