Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sklep w Paryżu

Maxim Huerta

Sklep w Paryżu

6.2

(88 ocen) wspólnie z

34,90

 

Ta historia zdarzyła się naprawdę, zapewnia Autor.
Zrządzenie losu, przeznaczenie czy przypadek w dziwny, wręcz magiczny sposób złączyły życie Teresy, młodej bogatej współczesnej kobiety z Madrytu, i pięknej Alice, która w latach 20. XX wieku – legendarnych czasach bohemy, jazzu i niekończącego się przyjęcia – była modelką słynnych malarzy, obiektem westchnień samego Modiglianiego, podopieczną cesarzowej mody Coco Chanel.
Idąc śladem tajemniczej Alice, Teresa kupuje jej stary sklep w Paryżu i… całkowicie zmienia swoje życie.
Co połączyło dwie oddalone od siebie o lata kobiety, których drogi tak zaskakująco się splotły?
Czy Paryż był dla nich łaskawy? Czy znalazły szczęście?
Czy Teresie udało się rozwikłać wszystkie tajemnice Alice i pozostawionych przez nią odważnych fotografii?
Ta książka – magiczna i cudownie optymistyczna – pozwala wierzyć, że można wszystko zmienić na lepsze. Trzeba się tylko odważyć – posłuchać własnej intuicji, znaleźć swoje miejsce.
Sklep w Paryżu to trzecia książka Hiszpana Maxima Huerty. Opublikowane wcześniej Que se la última vez... i El susurro de la caracola (dotychczas niewydane w Polsce), odniosły duży sukces zarówno wśród krytyki, jak i czytelników. Lecz największe rzesze czytelniczek zdobył jego Sklep w Paryżu – książka o spełnionych marzeniach.

Marginesy
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-06-17

ISBN: 978-83-647-0053-8

Tytuł oryginalny: Una tienda en Paris

Liczba stron: 297

Marginesy

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Agata Ostrowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...