Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Słodka morska bryza

Barbara Delinsky

Słodka morska bryza

6.7

(52 ocen) wspólnie z

34,90

 

Wstydliwa tajemnica rozdzieliła przed laty dwie najlepsze przyjaciółki. Czy dawna więź okaże się mocniejsza niż zdrada?
Charlotte i Nicole uwielbiały spędzać wakacje na idyllicznej wysepce Quinnipeague. Jednak szereg lat – i sekretów – skutecznie je rozdzielił. Charlotte jest energiczną dziennikarką i podróżniczką, ciągle na walizkach, zaś Nicole, blogerka kulinarna, wiedzie spokojne życie w Filadelfii u boku męża, neurochirurga Juliana. Kiedy Nicole otrzymuje propozycję napisania książki poświęconej wyspiarskiej kuchni, zaprasza Charlotte do spędzenia ostatniego wspólnego lata w domu rodziców, licząc na pomoc w zbieraniu materiałów.
Żadna z nich nie ma pojęcia, że prawda może całkowicie odmienić ich życie: zniszczyć małżeństwo Nicole, lecz ocalić jej męża. Charlotte boi się stracić przyjaciółkę; nie wie, że dzięki pobytowi na wyspie zyska coś bardzo cennego.
”Przesycona aromatami i smakami urokliwej wyspy w stanie Maine Słodka morska bryza jest bez wątpienia najsilniej oddziałującą na zmysły książką Barbary Delinsky”.
„New York Journal of Books”
Barbara Delinsky – autorka bestsellerów z listy “New York Timesa”. Jej książki sprzedały się do tej pory w ponad 30 milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 28 języków. W Polsce ukazały się m.in. Kobieta znikąd, Ogród marzeń, Nie moja córka, Nikt się nie dowie, Kiedy moja siostra śpi. Zakochana w Nowej Anglii absolwentka wydziałów psychologii i socjologii, pasjonatka robienia na drutach, fotografii i kotów. Mieszka w Massachusetts. Zachęcamy do odwiedzenia jej strony: barbaradelinsky.com/blog.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3605-7

Tytuł oryginalny: Sweet Salt Air

Liczba stron: 464

Format: 125x200mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...