Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Split Game Wpływ splitów akcji na rynkowe wyceny spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszaw

Anna Dudzińska

Split Game Wpływ splitów akcji na rynkowe wyceny spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszaw

45,00

 

Każdego dnia inwestorzy na rynkach kapitałowych zalewani są deszczem informacji. Niektóre, zazwyczaj te budzące więcej sprzecznych emocji czy skrajnych opinii, łatwiej przyciągają uwagę mediów. Tak jest właśnie ze splitami akcji. Co jakiś czas w prasie branżowej przebrzmiewa enigmatyczny termin „anomalii splitowych”. Mimo że problem potencjalnych anomalnych stóp zwrotu z inwestycji w spółki, których akcje podległy lub mają podlec podziałowi, jest w literaturze przedmiotu dyskutowany od niemal 100 lat, to do osiągnięcia konsensusu w sprawie skuteczności takiej strategii inwestycyjnej daleko. Dla niektórych konsekwencje rynkowe splitów akcji wciąż są niejasne, spotkać się można z błędnymi skojarzeniami podziałów akcji z rozwodnieniem udziałów. Wszelkie wątpliwości powinna rozwiać niniejsza książka. Jest to monografia naukowa, ale o bardzo praktycznym wymiarze. Szczególnie ostatni, czysto empiryczny rozdział książki dedykowany jest praktykom giełdowym: inwestorom indywidualnym, analitykom giełdowym, doradcom finansowym, jak również menadżerom spółek giełdowych, którzy, podejmując zarządcze decyzje i rozważając podział akcji zarządzanej spółki, zastanawiają się nad odbiorem takiej decyzji przez rynek, uwzględniając specyfikę warszawskiej giełdy.
Patronat: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Klub Inwestora SGH. Wydanie książki wsparło: Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Difin
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-827-0064-0

Liczba stron: 138

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...