Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Spotkania z duszami czyśćcowymi

Francesco Simonetti

Spotkania z duszami czyśćcowymi

11,41

 

Objawienia, wizje i przesłania, dzięki którym możemy przeniknąć tajemnicę naszego losu po śmierci.

Bóg kocha nas bezgranicznie i chciałby nas wszystkich widzieć w Niebie. Jednak, jak uczy Pismo i Tradycja Kościoła, niektórzy będą musieli przedtem przejść proces oczyszczenia ze zła, którego dokonali w ziemskim życiu. Proces ten, choć jego ostateczny wynik jest przesądzony, jest jednak bolesny, łączy się z pewnym cierpieniem. Mówią nam o tym objawienia na temat ich losu, jakie miało wielu świętych, mistyków i wizjonerów.

Brat Simonetti zebrał najsłynniejsze z tych objawień i wizji, od starożytnych po zupełnie współczesne. Jego celem nie jest tylko dostarczenie nam wiedzy na ten temat, ale przede wszystkim zachęcenie nas do modlitwy za zmarłych. Modlitwy, która, według przywoływanych w książce przesłań, może skrócić czas ich oczekiwania na ostateczne zjednoczenie z Bogiem. Dlatego też poszczególnym rozdziałom towarzyszą teksty odpowiednich modlitw.

Nie ulega też wątpliwości, że lektura tej książki to mocna zachęta do prowadzenia życia bardziej zgodnego z wolą Bożą i Jego przykazaniami.

Dziś sprowadź mi dusze, które są w więzieniu czyśćcowym, i zanurz je w przepaści miłosierdzia mojego. Niechaj strumienie krwi mojej ochłodzą ich upalenie. Wszystkie te dusze są bardzo przez mnie umiłowane. Odpłacają się mojej sprawiedliwości. W twojej mocy jest im przynieść ulgę.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2621-1

Liczba stron: 140

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 18,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...