Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świat Schrodingera. Kronika nieprzewidywalnej przyszłości

Paweł Motyl

Świat Schrodingera. Kronika nieprzewidywalnej przyszłości

8.0

(26 ocen) wspólnie z

50,55

 

Paweł Motyl, autor entuzjastycznie przyjętego i przetłumaczonego na wiele języków bestsellera „Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji”, powraca z najnowszą książką, poświęconą rozgrywającej się na naszych oczach rewolucji.
Gwałtowny rozwój zaawansowanych technologii, zmiany pokoleniowe i cywilizacyjne oraz rosnąca nieprzewidywalność otaczającego nas świata (z pandemią koronawirusa na czele) spowodowały, że coraz trudniej jest planować, podejmować trafne decyzje i odnosić kolejne sukcesy. Jeśli więc chcemy nadal wygrywać, niezbędne jest nowe spojrzenie na efektywność firm, zespołów i nas samych oraz przełamanie wielu starych, acz komfortowych nawyków. „Świat Schrödingera” to niepokojąca, choć jednocześnie inspirująca podróż poprzez rzeczywistość, w której znajdziemy się już za chwilę, a przy tym bardzo praktyczna recepta na to, jak zwyciężać w nawet najbardziej niesprzyjających okolicznościach.
Podobnie jak w „Labiryncie”, również tu nie brak niezwykłych studiów przypadku i przekonamy się, że znakomite lekcje na przyszłość można znaleźć na mroźnym biegunie południowym, w strategii działania Al-Ka’idy albo w trakcie absolutnie wyjątkowego koncertu jazzowego.

Paweł Motyl
Liczba stron: 432

Format: 242x165x36 mm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Rok wydania: 2020

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...