Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Światowe życie W pogoni za dewizami

Urbańczyk Andrzej Wiktor

Światowe życie W pogoni za dewizami

38,00

 

Trzecia część wspomnień byłego menedżera i dyplomaty polskiego, który otwiera przed Czytelnikiem świat egzotycznych krajów widzianych oczami inżyniera, świetnie wykształconego człowieka piastującego najwyższe stanowiska w kluczowych dla gospodarki polskiej przedsiębiorstwach, i wreszcie – Polaka z czasów PRL-owskich absurdów. Autor jak z rękawa sypie zabawnymi anegdotami z siermiężnej PRL-owskiej rzeczywistości, w której walka o papier toaletowy czy benzynę stanowiła tylko ułamek niedogodności ciężkich do uwierzenia młodszemu Czytelnikowi.
Z Polski przenosimy się co rusz do Czechosłowacji, Jugosławii czy Pakistanu, by za kilka chwil odwiedzić świat słynnych person i niezwykłych osobowości Wielkiej Brytanii, USA czy wreszcie znaleźć się w kapiącym złotem Kuwejcie. Przypadkowe spotkania na całym globie układają wokół Autora bujną mozaikę postaci i tych światowego formatu (jak Indira Ghandi czy Denis Thatcher), i tych zwyczajnych, ale napotykanych w niezwyczajnych okolicznościach. Fascynująca podróż za kulisy władzy i międzynarodowego przemysłu minionej epoki, okraszona mnóstwem ciekawostek kulturowych i socjologicznych spostrzeżeń.

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-785-6592-5

Liczba stron: 324

Format: 16.5x23.5

Cena detaliczna: 38,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...