Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świt o zmierzchu

Stanisław Brejdygant

Świt o zmierzchu

5.8

(4 oceny) wspólnie z

34,90

 

Opowieść o losach niegdyś oklaskiwanego artysty, potem prześladowanego opozycjonisty, wreszcie, gdy nastała wolność, przez krótki okres prominentnego działacza politycznego. Gdy go poznajemy, rozczarowany wolnością, o którą walczył, pędzi żywot bezdomnego. Pisze powieść o przedziwnych początkach pierwszego niepodległego państwa w Afryce, Liberii, kreuje bohatera tamtego zdarzenia, jak on uwikłanego w dylematy wolności. Bo też co to znaczy: wolność? Oto podstawowe pytanie, które stawia autor tej intrygującej, wartko opowiadanej historii, nie pozbawionej napięć znamionujących dobry thriller. A ponad to, jest to rzecz o miłości. O miłości tak niezwykłej i niemożliwej, jak świt o zmierzchu.


Miałem przyjemność być uczestnikiem wielu realizacji teatralnych, filmowych i telewizyjnych Brejdyganta, zarówno jako aktor w Jego reżyserii, jak też jako partner na scenie. Rozległość zainteresowań Stanisława nie ogranicza się jednak tylko do filmu i teatru. Serdecznie polecam lekturę Jego nowej książki.
ZBIGNIEW ZAPASIEWICZ

Kiedyś przyjęłam propozycję nagrania w radiu, mimo, iż okoliczności nakazywały mi odmówić. Nie odmówiłam tylko dlatego, że tekst poruszył mnie jak żaden inny. Zagrałam razem z autorem. Polecam tego autora. Polecam powieść Brejdyganta.
DANUTA STENKA

Paradoks to nie tylko figura stylistyczna stosowana przez Brejdyganta, paradoks to kategoria losu towarzysząca pisarzowi, reżyserowi, aktorowi, przez całe życie. Paradoks – „Świt o zmierzchu” – gorąco polecam.
ADAM FERENCY

Nowy Świat
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-738-6342-2

Liczba stron: 352

Format: 144x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...