Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szkoła życia

Włoszczowska Maja

Szkoła życia

7.5

(182 ocen) wspólnie z

39,90

 

Wiele osób mówi mi, że prowadzę wyjątkowe, wspaniałe życie. Ja często się spieram, ale po dłuższej chwili zastanowienia przyznaję, że jest wyjątkowe. Czy wspaniałe? Nie wiem. Prawda jednak jest taka, że ta wyjątkowość wiele mnie kosztowała, z wielu rzeczy musiałam zrezygnować, wiele musiałam poświęcić. I dalej poświęcam. Czasem mam tego dość, jednak cały czas towarzyszy mi poczucie, że było warto. I nadal warto. Bo sport jest moją pasją, daje mi olbrzymią satysfakcję, nie pozwala się nudzić. Pozwolił mi poznać wspaniałych ludzi z całego świata, odwiedzić niemal wszystkie kontynenty, a przede wszystkim przekonać się, że jeśli tylko bardzo chcę oraz uzbroję się w cierpliwość i determinację, to mogę wszystko. No, prawie wszystko.
Nie jest to zwykła biografia, nie jest to poradnik rowerowy, nie jest to typowa książka motywacyjna... Znajdziesz tu historie z mojego życia, które sprawiły, że dotarłam na sportowe wyżyny. Znajdziesz szczegóły dotyczące pracy sportowca, diety, radzenia sobie z presją. Przekonasz się, że sport to chwile szczęścia na podium, ale także ciężka harówka, ból, łzy, kontuzje, szpitale i zmaganie się z przeciwnościami. To też trudne decyzje, w różnych sprawach, a potem tych decyzji złe lub dobre skutki. Nie tylko zwycięstwa

Słowne (dawniej Burda Książki)
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-777-8627-7

Liczba stron: 400

Format: 16.5x21.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...