Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szwajcaria. 36 tras trekkingowych

Szwajcaria. 36 tras trekkingowych

7.5

(2 oceny) wspólnie z

63,19

 

Szwajcaria ― brzmi jak synonim pięknych krajobrazów. Jak najlepiej doświadczyć tego piękna? Wędrując pieszo od schroniska do schroniska, przebywając całymi dniami z dala od cywilizacyjnego zgiełku i poznając kraj, który oferuje fantastyczne doznania. W niemal każdej dolinie i w każdym regionie bowiem znajdziemy małe i duże atrakcje, od smacznej tradycyjnej kuchni, przez język i styl architektoniczny, po niesamowite formacje górskie.

Przewodnik jest pomyślany tak, by dać podróżnikom jak najwięcej możliwości: od krótkich wypadów weekendowych, przez wielodniowe rodzinne wędrówki, po trasy trekkingowe, długością i charakterem bardziej przypominające te w Nepalu niż w Alpach. Punkt ciężkości jednak został położony na wędrówki, na które trzeba przeznaczyć około tygodnia. Znalazło się tu kilka wielodniowych tras, które z pewnością zajmują wysokie miejsca na liście życzeń każdego miłośnika trekkingu.

Szwajcaria to kraj górzysto-wyżynny, większość jego powierzchni zajmują Alpy ― na obszarze tego europejskiego państwa wznosi się kilkadziesiąt alpejskich szczytów liczących powyżej 4000 m n.p.m.! Dlatego w przewodniku zaprezentowano również propozycje, które są czymś między wymagającą wędrówką a klasycznym alpinizmem. Trasy te wymagają sporego wysokogórskiego doświadczenia, orientacji w terenie i umiejętności technicznych w posługiwaniu się specjalistycznym sprzętem wspinaczkowym.

Prezentowana publikacja jest trzecim, po Alpach Wschodnich i Alpach Zachodnich, tomem przewodników po wielodniowych alpejskich trasach trekkingowych wydanych przez Bezdroża w serii Trekking & Hiking.

Bezdroża
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-283-6987-0

Liczba stron: 368

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 99,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...