Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajemnica Galilejczyka Nocna rozmowa o Jezusie z Nazaretu

Gerhard Lohfink

Tajemnica Galilejczyka Nocna rozmowa o Jezusie z Nazaretu

35,00

 

Nowa książka Gerharda Lohfinka, znanego niemieckiego egzegety, jest niejako dopełnieniem i kontynuacją 50 listów o wierze. Jak dzisiaj być chrześcijaninem („Jedność”, Kielce 2019). Ale tym razem nie są to listy, czy właściwie maile, lecz zapis intrygującej rozmowy. Rozpoczyna się ona wieczorem i ciągnie się przez całą noc, gdyż jeden z rozmówców, który zatrzymał się na krótki nocleg w czasie służbowej delegacji, musi rankiem ruszać dalej w drogę. Dwoje ludzi z pasją i zaangażowaniem zmaga się z trudnym zagadnieniem: Czego chciał i kim tak naprawdę był Jezus? Jak rozumiał On sam siebie i swoją misję? Czy uważał się za nauczyciela mądrości? Proroka? Mesjasza? A może za kogoś jeszcze większego? Odpowiedzi na te pytania nie znajdziemy jednak w tych wszystkich określeniach i tytułach godnościowych, ponieważ wyłonić się ona może tylko z autentycznych słów oraz czynów Jezusa. Ta fascynująca książka na nowo interpretuje i poddaje refleksji lakoniczne, kategoryczne, czasami wręcz prowokacyjne słowa Mistrza z Nazaretu, a także Jego gesty i działanie w znakach – ową tajemnicę Galilejczyka. Jej atutami obok przystępnej formy dialogu i potocznego języka jest znajomość problematyki i lekkie pióro autora, co sprzyja lekturze.


AUTOR:
Gerhard Lohfink (ur. w 1934 r. we Frankfurcie nad Menem), niemiecki ksiądz katolicki, egzegeta Nowego Testamentu, profesor na Uniwersytecie w Tybindze. Od 1968 r. żyje i pracuje w Katolickiej Wspólnocie Zintegrowanej k. Monachium. Swoje badania publikuje w licznych opracowaniach, które cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników.

Jedność
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-814-4309-8

Tytuł oryginalny: Das Geheimnis des Galiläers. Ein Nachtgespräch über Jesus von Nazaret

Liczba stron: 296

Format: 14.5x21.0cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...