Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

To co chcę przekazać moim córkom

Elizabeth Noble

To co chcę przekazać moim córkom

6.5

(35 ocen) wspólnie z

39,99

 

kolejna po Klubie Tenko, Naszych sprawach i Alfabetycznych weekendach powieść bestsellerowej autorki
ciekawy obraz współczesnej Anglii
doskonała opowieść o rodzinie, przyjaciołach i o wspaniałych, bezgranicznych możliwościach życia


Kiedy Barbara uświadamia sobie, że jej czas dobiega końca, pisze listy do swoich czterech córek, wiedząc, że będą musiały przeżywać wzloty i upadki bez jej pomocy. Zastanawia się, jak może je zostawić, kiedy nie zakończyły jeszcze procesu dorastania. Na przykład Lisa przekroczyła już trzydziestkę, a nie potrafi się zaangażować w żaden związek; albo Jennifer w pułapce umierającego małżeństwa jest tak skryta, że wręcz rozsadzają ją te sekrety. Dwudziestoparoletnia Amanda jest podróżniczką, zawsze zdystansowaną wobec reszty rodziny. No i Hannah. Dorastająca nastolatka w obliczu rozstania z uwielbianą matką. Jednak czerpiąc z mądrości zawartej w listach Barbary, córki mogą łatwiej pogodzić się ze stratą. A może akceptując żałobę zyskają swobodę i radość życia, pełną miłości i pasji, na jakie wszystkie zasługują?

Muza
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2009-07-24

ISBN: 978-83-749-5755-7

Tytuł oryginalny: Things I want my Daughters to Know

Liczba stron: 400

Format: 14.5x20.4

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...