Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

To się czyta! 3 Podręcznik Branżowej szkoła I stopnia - Szkolnictwo zawodowe

Anna Klimowicz, Ciesielska Agnieszka, Joanna Ginter

To się czyta! 3 Podręcznik Branżowej szkoła I stopnia - Szkolnictwo zawodowe

47,56

 

Podręcznik „To się czyta!” do języka polskiego dla klasy 3 branżowej szkoły I stopnia jest podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową.

Realizuje nowatorski układ treści – tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej – ułatwiający zaciekawienie uczniów i zapoznanie ich z kolejnymi okresami w historii literatury i kultury. Informacje o tych okresach zebrano na dodatkowych stronach, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne.
Porusza tematy i problemy bliskie młodzieżyin. poprzez odwołania do współczesnych tekstów literackich, filmów czy seriali.
Jest dostosowany do możliwości percepcyjnych ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: uporządkowanej strukturze tematów, atrakcyjnym infografikom dotyczącym ważnych i ciekawych zagadnień, prostym schematom przedstawiającym wybrane treści, poleceniom formułowanym zrozumiałym językiem.
Ukazuje powiązania między różnymi dziedzinami twórczości dzięki stronom „Ukryte w dziele sztuki” prezentującym dzieła malarskie czy instalacje artystyczne poruszające ważne współczesne tematy.
Umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą czytelnych schematów oraz ćwiczeń podsumowujących.
Uświadamia rolę języka w życiu codziennym i zawodowym dzięki treściom zawartym w części poświęconej kształceniu językowemu.

Nowa Era
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-267-4062-6

Liczba stron: 240

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 54,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...