Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trump pod ostrzałem

Michael Wolff

Trump pod ostrzałem

6.7

(26 ocen) wspólnie z

42,00

 

Kontynuacja bestselleru „Ogień i furia”.

Biały dom nie chciał, żeby ta książka się ukazała. Prezydent Trump nie zdołał jednak zablokować jej wydania. Najbardziej kontrowersyjny tytuł 2019 roku już w dniu premiery!

Michael Wolff swoje śledztwo zakończył pod koniec lutego, dzięki czemu możemy dziś unikalny wgląd w rządzenie jednym z najbardziej potężnych państw współczesnego świata. To, co rzeczowo opisane w raporcie prokuratora Muellera, otrzymujemy teraz w postaci reportażu pełnego nieznanych faktów, takich jak na przykład informacja o tym, kto najczęściej w Białym Domu zdobywa tytuł najbardziej nieszczęśliwego pracownika.

Ale ta książka, to dużo więcej. Nikt inny nie był w stanie tak bezbłędnie i głęboko przejrzeć Trumpa, gdy próbował zataić fakt wpływu Rosji na jego kampanię prezydencką. Nikt inny nie ujawnił szczegółów dotyczących tajemniczego handlu nieruchomościami w rodzinie Trumpa. A co najważniejsze, nikt inny tak jasno nie ukazał frustracji pracowników Białego Domu, którzy albo uciekają albo przestają słuchać poleceń szefa.

Michael Wolff to totalny przegryw, który nazmyślał historie, żeby tylko sprzedać tę naprawdę nudną i niewiarygodną książkę. (…). Nigdy nie udzielałem mu do niej wywiadu.
Donald Trump (chwilę przed tym, jak jego rzeczniczka przyznała, że wywiad się odbył, i chwilę po tym, jak nie udało im się zablokować wydania "Ognia i furii").

Prószyński Media
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-816-9099-7

Tytuł oryginalny: FIRE AND FURY SEQUEL

Liczba stron: 464

Format: 14.5x21.0cm

Cena detaliczna: 42,00 zł

Wywiad z autorem

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...