Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ubóstwo i godność człowieka

Gerhard Müller

Ubóstwo i godność człowieka

5.0

(1 ocena) wspólnie z

22,90

 

Jestem pewien: każdy, kto czyta te strony, będzie czuł, że to go dotyczy i odczuje w swoim sercu wzmożoną potrzebę odnowy życia. A więc, drodzy Czytelnicy, winniście wiedzieć, że ja już teraz odczuwam taką potrzebę i kroczę drogą po waszej stronie jako brat i szczery współtowarzysz.
Ze wstępu Papieża Franciszka

Książka ta jest cenną pozycją wydawniczą, która ukazuje nie tylko nowe spojrzenie na katolicką naukę społeczną, ale także skierowuje na nowo uwagę na ubogich, których należy wspierać, aby mogli oni powrócić do realiów godnych człowieka.
ks. Sławomir Śledziewski??

Gerhard Ludwig Müller (ur. 31 grudnia 1947 w Finthen) – niemiecki duchowny katolicki,biskup Ratyzbony w latach 2002-2012, prefekt Kongregacji Nauki Wiary od 2012, kardynał.Studiował na uniwersytetach w Moguncji, Monachiumi Fryburgu. W 1977 uzyskał doktoratz teologii dogmatycznej. Święcenia kapłańskie otrzymał 11 lutego 1978 z rąk kardynała Hermanna Volka. Habilitował się w 1985. Od 1986 wykładał teologię dogmatyczną na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium.1 października 2002 Jan Paweł II mianował go biskupem ordynariuszem diecezji Ratyzbony.Sakry biskupiej udzielił mu ówczesny arcybiskup Monachium - kard. Friedrich Wetter.We wrześniu 2004 otrzymał tytuł Doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.W 2007 został mianowany członkiem Kongregacji Nauki Wiary, a od 2009 również członkiem Papieskiej Rady ds. Kultury.2 lipca 2012 papież Benedykt XVI mianował go prefektem Kongregacji Nauki Wiary w miejsce odchodzącego na emeryturę kard. Williama Levady. Jednocześnie jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary został także przewodniczącym Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, Papieskiej Komisji Biblijnej oraz Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Tego samego dnia Ojciec Święty podniósł go do godności arcybiskupa.Mianowany kardynałem przez papieża Franciszka na konsystorzu 22 lutego 2014.

Wydawnictwo Diecezjalne
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-257-0925-9

Tytuł oryginalny: Armut

Liczba stron: 166

Format: 125x180mm

Cena detaliczna: 22,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...