Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W Niebie. Opowiadania nie z tej ziemi

Jerzy Szyran

W Niebie. Opowiadania nie z tej ziemi

7.5

(2 oceny) wspólnie z

15,17

 

Jak jest w niebie? To wielka tajemnica, którą każdy wierzący chciałby odkryć, gdy zakończą się jego ziemskie dni. Ale czy nie wyobrażamy sobie nieba już teraz? Jak tam będzie? Czy będzie jak w rajskim ogrodzie? Czy spotkamy swoich bliskich? A może wreszcie poznamy ulubionych świętych? Czy będą tacy, jakimi ich sobie wyobrażamy? 

Opowiadania nie z tej ziemi zostały zainspirowane widokiem zagubionego człowieka naszych czasów, który nie potrafi określić sensu i celu swojego życia. A przecież dla każdego chrześcijanina tym celem jest właśnie niebo. Autor, z pewną dozą dystansu i poczucia humoru, zaprasza do intrygującej wędrówki.

Jerzy Szyran – franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej i cenzorem kościelnym książek i treści religijnych. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę internetową szyran.franciszkanie.pl. W wydawnictwie Bratni Zew wydał "Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego", "Traktat o modlitwie Jezusowej", "Notatki różańcowe", "Piąta droga. W poszukiwaniu własnej duchowości" oraz "Spotkanie przez okno. Kontemplacja ikony Chrystusa Pantokratora".

Bratni Zew
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7485-440-5

Liczba stron: 128

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...