Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wehrmacht kontra US ARMY 1939-1945 Porównanie siły bojowej

Martin Creveld

Wehrmacht kontra US ARMY 1939-1945 Porównanie siły bojowej

44,90

 

Wehrmacht kontra US Army 1939–1945. Porównanie siły bojowej to wieloaspektowa analiza porównawcza armii niemieckiej i amerykańskiej. Z książki można się dowiedzieć czy to Niemcy, czy Amerykanie, są bardziej wojowniczą społecznością, w jaki sposób kształcono oraz nagradzano oficerów, jak uzupełniano jednostki bojowe, czy medale są ważne dla morale wojska i żołnierze której armii byli bardziej odporni psychicznie. Książka Martina van Crevelda skierowana jest nie tylko do osób interesujących się historią wojskowości i strategią, ale też do wszystkich zainteresowanych psychologią, socjologią, jak też sposobami działania i zarządzania różnymi typami organizacji.
Autor spogląda na historię II wojny światowej przez pryzmat człowieka, skupiając się na walorach i negatywach systemu doboru i kształcenia kadr. To odmienne od zwyczajowego podejście prowokuje do głębszego zrozumienia przebiegu tej wojny.
Martin van Creveld (ur. 1946) to wybitny naukowiec zajmujący się strategią i historią wojskowości urodzony w Holandii, obecnie mieszkający w Izraelu. Jest wykładowcą najważniejszych uczelni cywilnych i wojskowych świata zachodniego, a na jego pisarski dorobek składa się dwadzieścia jeden książek m.in. Dowodzenie na wojnie, Logistyka – od Wallensteina do Pattona, Transformacja wojny.

Wehrmacht kontra US Army 1939–1945 rozpoczyna serię „Biblioteki Wojskowej” – wspólnego przedsięwzięcia Wydawnictwa Tetragon i Instytutu Wydawniczego Erica, które ma przybliżyć polskiemu Czytelnikowi dzieła najwybitniejszych światowych pisarzy wojskowych.

Erica
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-623-2947-2

Tytuł oryginalny: Fighting Power: German and US Army Performance, 1939-1945

Liczba stron: 272

Format: 160x230mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...