Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wersje nas samych

Laura Barnett

Wersje nas samych

6.7

(135 ocen) wspólnie z

39,99

 

Co by było, gdybyś wtedy powiedziała „tak”?
Są chwile, które wpływają na całe nasze życie.
Fascynująca opowieść o tym, jak podejmowane codziennie decyzje mogą w zaskakujący sposób kształtować nasz los.
Wersje nas samych to trzy różne wersj historii znajomości Evy i Jima. Wszystkie łączy moment ich pierwszego spotkania. Kiedy nieznajomej dziewczynie psuje się rower, Jim oferuje jej pomoc nie wiedząc, że to zdarzenie będzie miało decydujący wpływ na całe późniejsze życie ich dwojga.
Debiutancka książka Laury Barnett to wyróżniająca się powieść o pozornie nieznaczących wyborach, jakich dokonujemy i różnych ścieżkach, jakimi mogą się potoczyć nasze historie
Co by było, gdyby jedna drobna decyzja mogła zmienić resztę twego życia?
Laura Barnett jest pisarką, dziennikarką i krytykiem teatralnym. Pracowała dla „Guardiana” i „Daily Telegraph”. Obecnie jest freelancerką piszącą o sztuce i felietonistką m.in. „Guardiana”, „Observera” i „Time Out”.
Laura Barnett urodziła się w 1982 roku w południowym Londynie, gdzie obecnie mieszka z mężem. Studiowała hiszpański i włoski na Uniwersytecie Cambridge oraz dziennikarstwo w City University London. Jej pierwsza książka Advice from the Players to niezwykłe kompendium porad dla aktorów od mistrzów sceny i ekranu. Laura Barnett jest także autorką uhonorowanych kilkoma nagrodami opowiadań. Wersje nas samych to jej pierwsza powieść.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-02-03

ISBN: 978-83-801-5081-2

Tytuł oryginalny: The versions of us

Liczba stron: 480

Czarna Owca

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Anna Krochmal

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...