Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielki skarbiec bajek

Wiesław Drabik

Wielki skarbiec bajek

49,99

 

Zebrać 26 najpopularniejszych bajek dziedzictwa światowego w jednym tomie to nie wszystko; trzeba jeszcze przedstawić je w odpowiedniej formie, zarówno pod względem literackim, jak i graficznym. Wiesław Drabik opowiada te bajki wiernie i pięknym językiem, a zarazem w sposób, który dzieci lubią najbardziej: wierszem. Jego styl porównać można do stylu Jana Brzechwy z Bajek samograjek. Narracja jest pełna humoru i płynie jak bajka, a zarazem jest zrymowana i wpada w ucho jak piosenka. Dzieci kochają ten styl i każdą z bajek zawartych w Wielkim skarbcu… będą wielokrotnie powtarzać. Opracowując graficznie Wielki skarbiec bajek, pragnęliśmy sprostać oczekiwaniom i upodobaniom naszych polskich dzieci. Ilustracje odzwierciedlają atmosferę i treść bajek, a przy tym są kolorowe, radosne i przyjazne. Spis treści. Baśnie Hansa Christiana Andersena: 1) Brzydkie kaczątko; 2) Calineczka; 3) Mała syrenka; 4) Ołowiany żołnierzyk. Baśnie Jakuba i Wilhelma Grimmów: 5) Białośnieżka i Różyczka; 6) Braciszek i siostrzyczka; 7) Czterej muzykanci z Bremy; 8) Gęsiareczka; 9) Grajek z Hamelin; 10) Jaś i Małgosia; 11) Krasnoludki; 12) Królewna Śnieżka; 13) Mały krawiec; 14) Pani Zima; 15) Tomcio Paluch; 16) Wilk i siedem koźlątek. Bajki Charles’a Perraulta: 17) Czerwony Kapturek; 18) Kopciuszek; 19) Kot w butach; 20) Ośla skórka; 21) Paluszek 22) Śpiąca królewna. Inne bajki i baśnie: 23) Ali Baba (wg Baśni z tysiąca i jednej nocy); 24) Alicja w krainie czarów (wg Lewisa Carrolla); 25) Trzy małe świnki (wg ludowej bajki angielskiej); 26) Złotowłosa i trzy niedźwiedzie (wg ludowej bajki szkockiej).

Siedmioróg
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-756-8391-2

Liczba stron: 320

Format: 21.3x29.4

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...