Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wojciech Gil opowiada o drzewach i ich mieszkańcach

Wojciech Gil opowiada o drzewach i ich mieszkańcach

25,17

 

Wojciech Gil – leśnik z wykształcenia i zamiłowania opowiada o drzewach i związanych z nimi zwierzętach i innych „mieszkańcach“. Bogato zilustrowane, pełne wiedzy i miłości do przyrody gawędy dla dzieci, rodziców i dziadków.

Zwierzęta zamieszkują wszystkie zakątki lasu, od ściółki, przez korzenie, pnie, gałęzie, po czubki drzew. Również liście i owoce każdego drzewa czy krzewu znajdą swego amatora. Pożywi się nimi mała gąsienica, chrząszcz, mysz leśna lub znacznie od nich większa sarna. Przez każdą dziuplę w pniu dębu przez lata przewija się wielu lokatorów. Raz jest to rodzina pszczół, w następnym roku kuna leśna, a potem puszczyk. Wśród bohaterów tej książki są drzewa i krzewy rosnące u nas „od zawsze”, a także takie, które pochodzą z innych stron świata, ale zagościły już w Polsce na dobre. W poczet mieszkańców drzew Autor zalicza także organizmy, którym dany gatunek rośliny najczęściej udziela schronienia lub pokarmu.

Każdy może uzupełnić ten zestaw mieszkańców o samodzielnie zaobserwowane gatunki i wpisać ich nazwy do tabeli w spisie treści. To ekscytująca i bardzo rozwijająca zabawa!

Multico
Oprawa twarda

Wydanie: 2

ISBN: 9788377635230

Liczba stron: 120

Format: 23.0x26.0cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...