Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wojny z mikrobami Akademia mądrego dziecka Chcę wiedzieć więcej

Wojny z mikrobami Akademia mądrego dziecka Chcę wiedzieć więcej

23,85

 

Dlaczego co jakiś czas wybuchają epidemie? Które zarazki są najbardziej niebezpieczne? Po co się szczepimy? Komu zawdzięczamy antybiotyki? Zdrowie nie zostało nam dane - musieliśmy je sobie wywalczyć, tocząc przez tysiące lat wojny z mikrobami: bakteriami, wirusami i grzybami. Ludzie żyli kiedyś krócej i borykali się z chorobami, o których dziś nie mamy pojęcia. Jak udało się pokonać dawne plagi? Dlaczego dziś jesteśmy zdrowsi? Czy grożą nam kolejne epidemie? O tym wszystkim opowiadają „Wojny z mikrobami” – ciekawa, angażująca i bardzo atrakcyjna wizualnie książka. Mnóstwo pożytecznej wiedzy z zakresu historii i biologii podano w formie ciekawostek, anegdot, mini-komiksów, które dopełniają dowcipne ilustracje.
Książkę przetłumaczył i skonsultował Wojciech Mikołuszko – przyrodnik, dziennikarz naukowy, popularyzator nauki i autor poczytnych książek popularnonaukowych dla dzieci. Seria Chcę wiedzieć więcej jest przeznaczona dla ciekawych świata dzieci w wieku wczesnoszkolnym (dla przedszkolaków jest przeznaczona seria Chcę wiedzieć). Wiedza podana jest w ciekawy i atrakcyjny sposób, podobnie jak w innych cyklach Akademii Mądrego Dziecka przeznaczonych dla starszych dzieci: Przygody z nauką, Chcę wiedzieć, Pomóż mi przetrwać, Wiem, co jem. W serii Chcę wiedzieć więcej ukazały się także: „Jak powstaje dziecko”, „Jak powstaje dorosły”, „Od mitów do nauki”, „Wycieczka po mózgu”, „Co robimy, gdy śpimy”, „Jak zostać szpiegiem”, „Sekrety zmarłych”

HarperKids
Oprawa twarda

ISBN: 9788327687104

Tytuł oryginalny: Microbe wars

Liczba stron: 64

Format: 21.9x28.0cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Mikołuszko Wojciech

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...