Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Współcześni snajperzy

Leight Neville

Współcześni snajperzy

7.0

(30 ocen) wspólnie z

42,90

 

Globalna wojna z terroryzmem wymusiła daleko idące zmiany w sposobie użycia strzelców wyborowych, zarówno na konwencjonalnym polu walki, jak i w śmiałych operacjach antyterrorystycznych. Celny strzał z daleka może wyłączyć z walki terrorystę, który wziął zakładników lub zlikwidować ważnego dowódcę bojowników, dezorganizując siatkę, której tworzenie kosztowało wiele wysiłku i pieniędzy. Współczesny snajper jest także specjalistą w dziedzinie prowadzenia rozpoznania. Staje się oczyma i uszami wspieranego pododdziału, pozostając dniami, a gdy trzeba nawet tygodniami w ukryciu, by na bieżąco meldować o wydarzeniach i działaniach nadzorowanego obiektu. Tego nie potrafi jeszcze żaden dron – i chyba szybko się nie nauczy.

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-5351-6

Tytuł oryginalny: Modern snipers

Liczba stron: 400

Format: 14.6x20.5

Cena detaliczna: 42,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...