Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wszystkie zaułki przeszłości Tom 2

Rygiel Katarzyna

Wszystkie zaułki przeszłości Tom 2

27,33

 

Są wakacje. Ula dużo czasu spędza na lekcjach śpiewu, a Feliks się nudzi. Pewnego dnia w Bibliotece Uniwersyteckiej spostrzega tajemniczego mężczyznę, który zostawia na stoliku czarną teczkę. Jest w niej bardzo stare zdjęcie przedstawiające ogromny salon, a w nim dwa fortepiany. Chłopiec jest pewien, że ze zdjęciem wiąże się jakaś zagadka. Kiedy odkrywa, że chodzi o zaginiony fortepian Chopina, postanawia wrócić do przeszłości, by dowiedzieć się, co się z nim stało. W podróż, wbrew jej woli, zabiera też Ulę. Towarzyszy im ich dobry znajomy – bazyliszek.

Co tym razem przydarzy się im w dawnej Warszawie? Czy poznają losy utraconego instrumentu? Jaką rolę odegrają w czasie tej podróży Sawa i Syrena? Czy Feliks znowu spotka Janka – chłopca, który kiedyś zostanie jego dziadkiem? Czego dowie się o sobie Ula? I czy ona i Felek nadal będą przyjaciółmi?

Polska systemowa szkoła ma wiele wad. Jedną z nich jest nuda. Bo co jest interesującego w suchych faktach i wielkiej liczbie dat? Na szczęście możemy to zmienić. Musimy mieć tylko dobrą inspirację. I na szczęście mamy – trzymacie ją w rękach. Jej twórczyni, Katarzyna Rygiel, podarowała nam po raz drugi nomen omen klejnot. Najpierw dostaliśmy niesamowitą inspirację w postaci „Strażnika Klejnotu”, a teraz możemy chłonąć jego kontynuację – „Wszystkie zaułki przeszłości”. Znów zanurzamy się w historii i kulturze, biorąc udział w przygodzie, znów uczymy się wartości w sposób najlepszy z możliwych – dzięki opowieści. Wspaniałej, wciągającej i mądrej.

Przemek Staroń,
psycholog, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020

Dwukropek
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-814-1420-3

Liczba stron: 464

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...