Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wulkany

Wulkany

49,84

 

Słyszano straszny ryk z oceanu, po którym niemal natychmiast nadeszło przerażające morze

Dziennik pokładowy stacji RDF, podwodne trzęsienie ziemi, wyspa Unimak

 

Poznaj sekrety 97 wysp wulkanicznych!

Czy wulkany można zobaczyć z bliska? Czy wchodzenie do czynnego krateru w klapkach to dobry pomysł? Czy dzięki owinięciu się w matę bambusową można przeżyć erupcję wulkanu? Na której z wysp wulkanicznych swoje płyty nagrywali Elton John, The Police czy The Rolling Stones? Jaką wyspę wulkaniczną upodobali sobie Alfred Hitchcock, Brigitte Bardot, Marlon Brando, Charlie Chaplin i Leonardo DiCaprio? Kiedy wulkany „roztopią świat”? Gdzie zacumował na zawsze dwuosobowy japoński okręt podwodny? Przy którym wulkanie odnalazł się zaginiony statek-widmo? Jaki wulkan był ulubionym miejscem samobójców i samobójczyń?

 

Nie boję się śmierci. 23 lata oglądałem mnóstwo erupcji wulkanicznych. Nawet jeśli umrę jutro, nie obchodzi mnie to.

Maurice Krafft, słynny francuski wulkanolog w rozmowie z dziennikarzem, dzień przed pochłonięciem go przez lawę.
Jego żona, Katia, zginęła tego samego dnia.

 

Skrajna niedostępność pewnych wysp wulkanicznych, ich geograficzna izolacja jest dla mnie czymś absolutnie zachwycającym, pozwalającym na grę wyobraźni. Na pewno są to wyspiarskie wulkany, do których nigdy nie dotrę osobiście, ale o nich marzę i za nimi tęsknię, gdyż znam je z map, rysunków, zdjęć, obrazów satelitarnych. Chciałbym spędzić kiedyś kilka dni w samotności na takiej trudno dostępnej wyspie z aktywnym wulkanem. Tylko ja i on. Być może odkryje przede mną swoje sekrety.

Bartłomiej Krawczyk

Pascal
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8317-015-2

Liczba stron: 208

Format: 18.0x26.0cm

Cena detaliczna: 89,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...