Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wypieki defensywne. Przewodnik dla czarodziejów i czarodziejek

T. Kingfisher

Wypieki defensywne. Przewodnik dla czarodziejów i czarodziejek

28,52

 

Zamach. Zaklęcia. Zakwas.



Czternastoletnia Mona nie przypomina czarodziejów, których zadaniem jest obrona miasta. Nie potrafi ciskać błyskawicami ani komunikować się poprzez wodę. Jej przyjacielem jest zakwas, a magia, którą włada Mona, działa na ciasto. Dziewczynka wiedzie spokojne życie w piekarni swojej ciotki, gdzie zaklina piernikowe ludki, by tańczyły. Jednak pewnego dnia życie Mony wywraca się do góry nogami - piekarka na podłodze kuchni znajduje martwe ciało.



Po ulicach miasta Mony grasuje morderca, którego celem jest pozbycie się magicznych mieszkańców, a wygląda na to, że Mona znajduje się na jego liście. Jednak w mieście, w którym nagle zabrakło czarodziejów, zabójca może być najmniejszym zmartwieniem Mony



Zdobywczyni nagrody Hugo za powieść roku 2023 powraca, aby oczarować czytelnika powieścią pełną fantazji, wypieków i magii!



Zajrzyj do magicznej piekarni, gdzie czekają na Ciebie Bob, najdzielniejszy zakwas świata, i Mona, czarodziejka z najdziwniejszym talentem magicznym.



***



Zanurz się... jeśli chcesz być oczarowany i zachwycony.



LOCUS



...talent do tworzenia kolorowych, natychmiast zapadających w pamięć postaci i nieludzkich stworzeń, które potrafią budzić podziw i zachwyt.



NPR BOOKS



Ta historia. Jest wspaniała. T. Kingfisher, gdzie byłaś przez całe moje życie?



THE BOOK SMUGGLERS



Zdobywczyni:




  • nagrody Lodestar za Najlepszą Książkę Młodzieżową w 2021 r.

  • nagrody Nebula w kategorii

  • Middle Grade i Young Adult

  • nagrody Locusa w kategorii

  • Young Adult

  • nagrody Dragona w kategorii najlepsza powieść Young

  • Adult / Middle Grade

  • nagrody Mythopoeic w kategorii Literatura Dziecięca

  • nagrody Cóyotl za najlepszą powieść



BIOGRAM



T. Kingfisher, czyli Ursula Vernon, autorka z Karoliny Północnej. Poza porywającą fantastyką pisze książki dla dzieci oraz komiksy. Była nominowana do nagród World Fantasy oraz Eisnera, zdobyła nagrody Hugo, Sequoyah, Nebula, Alfie, WSFA, Coyotl oraz Ursa Major, a także pół tuzina wyróżnień Junior Library Guild.



T. Kingfisher to pseudonim, którego używa, pisząc dla dorosłych. Jej twórczość obejmuje wiele retellingów baśni oraz opowiadań o elfach i goblinach.



Gdy nie pisze, prawdopodobnie przebywa w ogrodzie, próbując nawiązać kontakt wzrokowy z motylami.



Autorka wielu zachwycających powieści, w tym bestsellerowej Pokrzywy i kości, wydanej w Polsce w 2023 roku.

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 9788383303246

Liczba stron: 336

Sine Qua Non

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...