Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wyspa we krwi

Peter Kerr

Wyspa we krwi

5.4

(5 ocen) wspólnie z

39,90

 

Na pokładzie walczącej z nieprzychylnym wiatrem galery zaczyna się niecodzienna znajomość. Przy sterach walczą o utrzymanie kursu statku dwaj młodzi mężczyźni: jeden z nich należy do najbogatszych ludzi trzynastowiecznej Europy – to Jakub I, król Aragonii; drugi, Pedrito, jest przybranym synem wieśniaków, który po wieloletniej niewoli na pirackim statku wraca na ojczystą Majorkę. Król jest inicjatorem krucjaty, której celem jest odbicie Majorki z rąk rządzących od wieków wyspą – gospodarnie i tolerancyjnie – Maurów. Pedrito jest chrześcijaninem, pochodzącym ze współistniejącej pokojowo dwuwyznaniowej wioski. Scementowana na polu bitwy przyjaźń, jaka zadzierzgnie się między mężczyznami o tak odmiennej pozycji i doświadczeniach życiowych, splata się z aktualnym po dziś dzień dialogiem pomiędzy fundamentalizmem a tolerancją, dialogiem odwołującym się do logiki, praktyki i emocji. Pośród oddanych barwnie przez autora batalistycznych i marynistycznych scen wojny, która wstrząsa piękną Majorką, Pedrito awansuje na przybocznego i powiernika króla, dowiaduje się zdumiewających faktów o swoich korzeniach, poznaje miłość i przeżywa konflikt lojalności.

Peter Kerr jest szkockim pisarzem, farmerem i muzykiem jazzowym, który osiedliwszy się na Majorce, uległ fascynacji urodą i historią tej wyspy.

Damidos
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-785-5023-5

Liczba stron: 384

Format: 150x240mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...