Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Yans Wydanie zbiorcze Tom 3

Andre Duchateau

Yans Wydanie zbiorcze Tom 3

7.2

(54 ocen) wspólnie z

99,99

 

Seria była niegdyś wielkim przebojem na rynku europejskim i do dziś ma wiernych fanów. Dzięki spotkaniu artystów z obu stron żelaznej kurtyny historia powstawania Yansa jest równie zajmująca, jak sama fabuła cyklu. Pod koniec lat 80. XX wieku, kiedy prace nad Thorgalem stały się bardzo intensywne, rysownik Yansa Grzegorz Rosiński postanowił znaleźć godnego zastępcę, który kontynuowałby historię o przygodach kosmicznego agenta. Wybrał Zbigniewa Kasprzaka, pseudonim Kas, absolwenta krakowskiej ASP, którego styl najbardziej pasował do serii. Zaprosił Kasprzaka do współpracy przy tomie 5., pt. Prawo Ardelii. Artystyczny efekt tego spotkania zaskoczył zarówno wydawców, jak i samych twórców i w efekcie Kas został nowym rysownikiem kolejnych części Yansa. W końcowych epizodach serii scenarzysta A.-P. Duchâteau dokonał istotnych zmian w fabule. Centralne miejsce opowieści zajęły nowe postaci, córki Orchidei i Yansa, które wzbogaciły uniwersum fantastycznego dreszczowca. Kas uwielbiał je rysować. – Dzięki nowym elementom mogłem nadać serii moje własne piętno. Ten podcykl silniej koncentruje się na rodzinie i dzieciach – wspominał. Trzeci tom wydania zbiorczego zawiera cztery ostatnie pełnometrażowe epizody serii, a ponadto bogato ilustrowany materiał przedstawiający twórczość Zbigniewa Kasprzaka, wewnętrzne przemiany zachodzące w serii.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-0245-3

Liczba stron: 224

Format: 225x295mm

Cena detaliczna: 99,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...