Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Z księżycem na niebie rysuję

Piotr Romanowski

Z księżycem na niebie rysuję

10.0

(2 oceny) wspólnie z

22,19

 

Autor umiejętnie operuje syntetyczną formą opisu, w oszczędnych słowach zamykając obszerne rzeczywistości wewnętrzne i zewnętrzne, doznania, emocje i wrażenia.
Poezja, jak mówi Autor – jest jego językiem opisu świata: „…tak stwarzam świat, jak piszę wiersz„. Mieszka wśród dzikiej przyrody, która sprzyja filozoficznym rozmyślaniom nad istotą czasu, przestrzeni i istnienia: „Czas nie czeka na nas, ale ja, duży człowiek, mam łzy pełne powiek, chyba od wiatru i tego pędu może tak być„, albo „zdumieniem byłem spacerowym, piorunem własnej pamięci, wędrowcem i eksponatem” to tylko niektóre przykłady niezwykłych zastosowań zwykłych słów, dzięki którym Autor opisuje doznania, przy jednoczesnym zachowaniu dystansu do własnych obserwacji.

Piotr Romanowski, ur. 1962 w Warszawie. Gospodarz kilku autorskich wieczorów poetyckich, debiutował w nowatorskiej formie tzw. poezji liniowej. Założył Stowarzyszenie Ekologiczno-Artystyczne „Ręką Dzieło”, w ramach którego od wielu lat organizuje wydarzenia kulturalne i artystyczne.
Jest laureatem kilku nagród, m.in. Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacji Wspomagania Wsi, Rady Organizacji Pozarządowych. Stypendysta Ministra Kultury. Prowadzi wykłady i warsztaty. Działa na rzecz ochrony przyrody, jego pasją jest głęboka ekologia. Aktywista Greenpeace, członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. W roku 2008 został mistrzem świata w Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzucie Młotkiem do Telewizora.
Od 1982 roku mieszka na warmińskiej wsi i prowadzi gospodarstwo rolne.

Witanet
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-654-8230-3

Liczba stron: 84

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 31,50 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...